50 lat wspólnego życia to nie tylko wzniosłe uczucia, ale również ogromna praca nad związkiem, opierająca się o wzajemny szacunek, a także bycie dla siebie oparciem w dobrych i złych chwilach. Wiedzą o tym małżonkowie z gminy Wielkie Oczy, którzy w ubiegłym miesiącu świętowali jubileusz złotych godów.
Przez ostatnich 50 lat dawali sobie poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, które pozwalało przetrwać zarówno piękne, jak i trudne dni. Stworzyli na tyle silne więzy, że przetrwały aż pół wieku. Ich wysiłek został doceniony, co przypieczętowane zostało uroczystym wręczeniem „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – honorowych odznaczeń przyznawanych na okoliczność złotych godów przez prezydenta RP. Uroczystość ta odbyła się w przedostatnim tygodniu lipca, w świetlicy w Wielkich Oczach. Tu spotkało się 14 małżeńskich par z terenu gminy. Aktu dekoracji[paywall] małżonków – w imieniu głowy państwa – dokonali gospodarz gminy Wielkie Oczy Albert Hawrylak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Genowefa Strojna. Jubilaci otrzymali też legitymacje, bukiety kwiatów i słodkie upominki. Spotkanie uatrakcyjnił występ folkowej kapeli Od Nowa. Jak na tego typu okazję przystało, był też poczęstunek i uroczysty toast. Jubileuszowe wydarzenie poprzedziła też okolicznościowa msza św. w intencji małżeństw z błogosławieństwem, odprawiona w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali: Janina i Stanisław Susowie, Katarzyna i Bronisław Strojni, Janina i Władysław Soplowie, Krystyna i Michał Soplowie, Józefa i Mikołaj Lechocińscy, Weronika i Józef Sekulowie, Maria i Józef Konowalczukowie, Maria i Władysław Litwinowie, Bronisława i Tadeusz Kobylarzowie, Emilia i Stefan Krzyworączkowie, Anna i Michał Grabasowie, Maria i Roman Konopkowie, Emilia i Józef Tworkowie oraz Stanisława i Michał Furgałowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze