Siedmiu obywateli Paragwaju w wieku od 36 do 59 lat opuściło areszt 14 listopada br. Tego samego dnia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Paragwajczycy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy przemyskiego BiOSG w lipcu br. na terenie nielegalnej fabryki papierosów na terenie Wielkopolski. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Byli zaangażowani w przestępczość akcyzową. Wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali karze dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.
14 listopada br. opuścili areszt i od razu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Dwóch cudzoziemców miało już wydane decyzje SG zobowiązujące do powrotu, pozostali przebywali na terytorium Polski nielegalnie. Z uwagi na udział w przestępczym procederze i ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa zostali uznani za niepożądanych w Polsce. Obecnie przebywają w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców przy ul. Mickiewicza w Przemyślu, gdzie oczekują na wykonanie przymusowego doprowadzenia do granicy i powrotu do swojej ojczyzny drogą lotniczą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze