Reklama

Latynosi wrócą do ojczyzny. Są niepożądani w Polsce [ZDJĘCIA]


Siedmiu obywateli Paragwaju w wieku od 36 do 59 lat opuściło areszt 14 listopada br. Tego samego dnia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.


Paragwajczycy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy przemyskiego BiOSG w lipcu br. na terenie nielegalnej fabryki papierosów na terenie Wielkopolski. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Byli zaangażowani w przestępczość akcyzową. Wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali karze dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

14 listopada br. opuścili areszt i od razu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Dwóch cudzoziemców miało już wydane decyzje SG zobowiązujące do powrotu, pozostali przebywali na terytorium Polski nielegalnie. Z uwagi na udział w przestępczym procederze i ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa zostali uznani za niepożądanych w Polsce. Obecnie przebywają w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców przy ul. Mickiewicza w Przemyślu, gdzie oczekują na wykonanie przymusowego doprowadzenia do granicy i powrotu do swojej ojczyzny drogą lotniczą.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/11/2025 12:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama