Podkarpacie ma dwóch nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Powołania na pięcioletnią kadencję wręczyła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Jednym z nich – w dziedzinie chirurgii naczyniowej – został kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu lek. med. Piotr Stabiszewski.
Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii został natomiast prof. dr hab. n. med. Adam Reich – kierownik Kliniki Dermatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który w kwietniu br. został wybrany na rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego na kadencję 2024 – 2028.
Bycie konsultantem wojewódzkim to bardzo odpowiedzialne zadanie. W ramach pełnienia tej funkcji konsultanci wykonują m.in.: zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego[paywall].
Lek. med. Piotr Stabiszewski jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej. To on tworzył i od 10 lat (czyli od początku istnienia) kieruje Oddziałem Chirurgii Naczyniowej przemyskiego szpitala na Monte Cassino. Specjalizuje się w leczeniu chorób naczyniowych, patologicznych zmian w obrębie żył oraz tętnic. Zajmuje się prowadzeniem kompleksowej diagnostyki związanej z żylakami, miażdżycą, zakrzepicą oraz zespołem stopy cukrzycowej.
– Jest niezwykle oddany swojej pracy, nieustannie dąży do rozwoju zarówno własnego warsztatu zawodowego, jak i kierowanego przez siebie oddziału. Jest ceniony za precyzję i sumienność przy wykonywaniu zabiegów i podejmowanie się trudnych operacji ratujących życie. Wprowadził wiele nowoczesnych metod leczenia, niejednokrotnie innowacyjnych w skali kraju. Podejmował się operacji, których odmawiały inne ośrodki w kraju
Reklama
– powiedział rzecznik prasowy przemyskiego szpitala Paweł Bugiera.
Jego „dzieckiem” jest Aortic Center – centrum kompleksowego leczenia tętniaków tętnicy głównej, przeprowadzania operacji zabezpieczenia tętniaka piersiowo-brzusznego metodą wewnątrznaczyniową, leczenia niedrożności żył centralnych u pacjentów dializowanych przy pomocy protezy HeRO, oferujące operacje endowaskularnego wytworzenia przetoki tętniczo-żylnej do hemodializ.
P. Stabiszewski jest prawdziwym liderem swojego zespołu, który w 2018 r. został wyróżniony nagrodą „Eskulap” za poszerzanie specjalistycznych świadczeń medycznych na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego, jak i całego woj. podkarpackiego. Jest również aktywnym uczestnikiem wielu konferencji i kongresów w kraju i za granicą.
– Powołanie doktora Stabiszewskiego na konsultanta wojewódzkiego jest w pełni uzasadnione. To bardzo dobry specjalista w swojej dziedzinie. Prowadzi jeden z najlepszych oddziałów chirurgii naczyniowej w Polsce, podejmuje się bardzo trudnych zabiegów i ciągle wprowadza nowe procedury medyczne i rozwija swój oddział. Jestem dumna z tego, że lekarz z naszego szpitala objął tak ważną funkcję
– powiedziała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr n. o zdr. Barbara Stawarz.
Warto dodać, że od 2014 r. funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej pełni Małgorzata Kulas – pielęgniarka oddziałowa Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii w przemyskim szpitalu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze