Reklama

Lekarz Piotr Stabiszewski konsultantem wojewódzkim

Podkarpacie ma dwóch nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Powołania na pięcioletnią kadencję wręczyła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Jednym z nich – w dziedzinie chirurgii naczyniowej – został kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu lek. med. Piotr Stabiszewski.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii został natomiast prof. dr hab. n. med. Adam Reich – kierownik Kliniki Dermatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który w kwietniu br. został wybrany na rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego na kadencję 2024 – 2028.

Bycie konsultantem wojewódzkim to bardzo odpowiedzialne zadanie. W ramach pełnienia tej funkcji konsultanci wykonują m.in.: zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego[paywall].

Reklama

Oddany pracy, ciągle dąży do rozwoju

Lek. med. Piotr Stabiszewski jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej. To on tworzył i od 10 lat (czyli od początku istnienia) kieruje Oddziałem Chirurgii Naczyniowej przemyskiego szpitala na Monte Cassino. Specjalizuje się w leczeniu chorób naczyniowych, patologicznych zmian w obrębie żył oraz tętnic. Zajmuje się prowadzeniem kompleksowej diagnostyki związanej z żylakami, miażdżycą, zakrzepicą oraz zespołem stopy cukrzycowej.

– Jest niezwykle oddany swojej pracy, nieustannie dąży do rozwoju zarówno własnego warsztatu zawodowego, jak i kierowanego przez siebie oddziału. Jest ceniony za precyzję i sumienność przy wykonywaniu zabiegów i podejmowanie się trudnych operacji ratujących życie. Wprowadził wiele nowoczesnych metod leczenia, niejednokrotnie innowacyjnych w skali kraju. Podejmował się operacji, których odmawiały inne ośrodki w kraju

Reklama

– powiedział rzecznik prasowy przemyskiego szpitala Paweł Bugiera.

Jego „dzieckiem” jest Aortic Center – centrum kompleksowego leczenia tętniaków tętnicy głównej, przeprowadzania operacji zabezpieczenia tętniaka piersiowo-brzusznego metodą wewnątrznaczyniową, leczenia niedrożności żył centralnych u pacjentów dializowanych przy pomocy protezy HeRO, oferujące operacje endowaskularnego wytworzenia przetoki tętniczo-żylnej do hemodializ.

Lider zespołu

P. Stabiszewski jest prawdziwym liderem swojego zespołu, który w 2018 r. został wyróżniony nagrodą „Eskulap” za poszerzanie specjalistycznych świadczeń medycznych na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego, jak i całego woj. podkarpackiego. Jest również aktywnym uczestnikiem wielu konferencji i kongresów w kraju i za granicą.

Reklama

– Powołanie doktora Stabiszewskiego na konsultanta wojewódzkiego jest w pełni uzasadnione. To bardzo dobry specjalista w swojej dziedzinie. Prowadzi jeden z najlepszych oddziałów chirurgii naczyniowej w Polsce, podejmuje się bardzo trudnych zabiegów i ciągle wprowadza nowe procedury medyczne i rozwija swój oddział. Jestem dumna z tego, że lekarz z naszego szpitala objął tak ważną funkcję

– powiedziała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr n. o zdr. Barbara Stawarz.

Warto dodać, że od 2014 r. funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej pełni Małgorzata Kulas – pielęgniarka oddziałowa Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii w przemyskim szpitalu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2024 20:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama