W najbliższym czasie w Świetoniowej, w gminie Przeworsk, ruszy inwestycja za prawie 7 mln zł. Dzięki niej mieszkańcy będą mieli dostęp do wody lepszej jakości.
Planowane przedsięwzięcie z pewnością ucieszy lokalną społeczność. Chodzi bowiem o modernizację sieci wodociągowej wraz z budową stacji uzdatniania wody na terenie gminy Przeworsk. Gospodarz gminy Daniel Krawiec, przy kontrasygnacie skarbnik Małgorzaty Wilk, parafował już w tej sprawie umowę z wykonawcą. Będzie nim firma Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztofa Balawendera ze Studziana, która zrealizuje inwestycję w partnerstwie z Firmą Remontowo-Budowlaną „Piotrowski” Pawła Piotrowskiego z Piwody. Jak zapowiada gmina, budowa nowej stacji uzdatniania wody zapewni mieszkańcom miejscowości Świętoniowa, Grzęska, Gwizdaj, Nowosielce, Gorliczyna, Chałupki oraz częściowo Studziana dostęp do wody lepszej jakości.
Przedsięwzięcie ma wystartować w najbliższym czasie i potrwać do[paywall] października przyszłego roku. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę istniejącego budynku stacji uzdatniania wody wraz z istniejącymi podziemnymi zbiornikami na surową i uzdatnioną wodę, a także budowę nowego budynku SUW i nowych zbiorników wody. Mają powstać dwa na wodę surową i dwa na wodę uzdatnioną, po 400 m sześc. każdy. Ponadto umowa przewiduje też wykonanie utwardzonego dojazdu oraz placu manewrowego z kostki brukowej, jak również przebudowę instalacji oświetlenia terenu i instalacji zewnętrznych (elektrycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz technologicznej wodociągowej i kanalizacji sanitarnej).
Na wspomnianą inwestycję gmina Przeworsk otrzymała promesę inwestycyjną do kwoty blisko 3 mln zł z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz dofinansowanie w wysokości prawie 2,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze