Wieczorem, 20 października, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w miejscowości Nowosielce. Z relacji właścicieli wynikało, że kiedy wrócili do domu, zauważyli wybitą szybę w drzwiach tarasowych.
Po sprawdzeniu okazało się, że włamywacz ukradł pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady.
Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. Luks podjął trop i doprowadził do posesji, w której mieszkał sprawca.
Okazało się, że był nim 40-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na początku października ukradł w Nowosielcach samochód.
Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze