18 lat temu odszedł do Domu Ojca, dziś już święty, Jan Paweł II. W rocznicę śmierci ulicami Jarosławia przeszedł Marsz Światła, będący wyrazem hołdu i dziękczynienia dla Papieża Polaka.
Ojciec Święty jest dla jarosławian szczególną postacią. Jeszcze jako kard. Karol Wojtyła gościł kilkukrotnie na ziemi jarosławskiej.
11 lipca 1971 r. przebywał w Jarosławiu z okazji zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji przemyskiej. 4 lata później brał udział w koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w sanktuarium w Jodłówce.
Jarosławianie jeszcze za jego życia postanowili uczcić go tytułem „Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia”. Pamiętają o nim także po śmierci i w niezwykły sposób upamiętniają rocznicę jego odejścia do Domu Ojca.
Organizowany każdego roku Marsz Światła gromadzi na ulicach Jarosławia tłumy mieszkańców miasta i okolic, a także księży, siostry zakonne, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji, organizacji i stowarzyszeń.
W tym roku wieczorna procesja różańcowa z relikwiami Ojca Świętego, pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abpa Adama Szla i archiprezbitera jarosławskiego ks. Andrzeja Surowca przeszła ulicą Jana Pawła II, Grunwaldzką i Grodzką na Rynek, a następnie ul. Spytka na plac ks. Piotra Skargi.
Tam symboliczne światełka niesione w procesji przez wiernych zostały ustawione w taki sposób, że utworzyły znak płonącego krzyża i napis JP II.
Tradycyjne ten wyjątkowy wieczór zwieńczyło zawierzenie miasta i powiatu Matce Bożej oraz wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i ulubionej pieśni Jana Pawła II – „Barki”.

fot.MD
Jak zawsze uczestnikom Marszu Światła towarzyszyły ważne intencje. W tym roku wierni modlili się nie tylko w intencji naszej Ojczyzny, ale także o pokój w Ukrainie i na całym świecie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze