Dzięki współpracy władz miasta Przemyśla i Starostwa Powiatowego w Przemyślu pełnoletni już wychowanek jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych otrzyma mieszkanie.
Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolancie Jabłońskiej i dyrektorowi Domu Dziecka „Moja Rodzina” w Prałkowcach ks. Sylwestrowi Szwajcy[paywall]. Kilka miesięcy temu spotkali się z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem, przedstawiając sytuację jednego z podopiecznych tej placówki, który jest już pełnoletni, ale nadal kontynuuje naukę w szkole średniej.
Ponieważ ten dom dziecka w czerwcu br. został zamknięty, a dzieci przeniesione do innych placówek, szukano jeszcze miejsca dla jednego dorosłego już wychowanka.
– Do pomocy udało się nam zaangażować starostę przemyskiego Jana Pączka i radę powiatu przemyskiego. Od kilku miesięcy pomiędzy miastem a powiatem trwają rozmowy i ustalenia, które mają jeden wspólny cel: pomoc podopiecznemu z tej placówki opiekuńczo-wychowawczej – powiedział sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa.
W czasie jednej z sesji powiatowych radni podjęli stosowną uchwałę, dzięki której zostały zabezpieczone w budżecie starostwa pieniądze na wsparcie dla chłopaka.
– Obecnie przygotowujemy umowę dotyczącą zasad rozliczenia i przekazania dotacji, a po jej podpisaniu niezwłocznie rozpocznie się remont mieszkania. Wiadomo już, że młody człowiek otrzyma lokal z zasobów miasta, a wyremontowany zostanie z pieniędzy starostwa przemyskiego – podsumował D. Łapa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze