Reklama

Miasto da mieszkanie, powiat – pieniądze

Dzięki współpracy władz miasta Przemyśla i Starostwa Powiatowego w Przemyślu pełnoletni już wychowanek jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych otrzyma mieszkanie.

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolancie Jabłońskiej i dyrektorowi Domu Dziecka „Moja Rodzina” w Prałkowcach ks. Sylwestrowi Szwajcy[paywall]. Kilka miesięcy temu spotkali się z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem, przedstawiając sytuację jednego z podopiecznych tej placówki, który jest już pełnoletni, ale nadal kontynuuje naukę w szkole średniej.

Ponieważ ten dom dziecka w czerwcu br. został zamknięty, a dzieci przeniesione do innych placówek, szukano jeszcze miejsca dla jednego dorosłego już wychowanka.

Reklama

– Do pomocy udało się nam zaangażować starostę przemyskiego Jana Pączka i radę powiatu przemyskiego. Od kilku miesięcy pomiędzy miastem a powiatem trwają rozmowy i ustalenia, które mają jeden wspólny cel: pomoc podopiecznemu z tej placówki opiekuńczo-wychowawczej – powiedział sekretarz miasta Przemyśla Dariusz Łapa.

W czasie jednej z sesji powiatowych radni podjęli stosowną uchwałę, dzięki której zostały zabezpieczone w budżecie starostwa pieniądze na wsparcie dla chłopaka.

– Obecnie przygotowujemy umowę dotyczącą zasad rozliczenia i przekazania dotacji, a po jej podpisaniu niezwłocznie rozpocznie się remont mieszkania. Wiadomo już, że młody człowiek otrzyma lokal z zasobów miasta, a wyremontowany zostanie z pieniędzy starostwa przemyskiego – podsumował D. Łapa.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama