Członkowie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Przemyślu przygotowali rezolucję, w której wzywają polski rząd oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA do niezwłocznego podjęcia działań zmierzających do budowy nowej linii elektroenergetycznej najwyższych napięć o parametrach 400 kV, obejmującej swoim zasięgiem Przemyśl i jego bezpośrednie otoczenie. Projekt ma zostać przedstawiony podczas jednej z najbliższych sesji przemyskiego gremium.
Pod projektem rezolucji podpisali się: przewodniczący klubu Rafał Kijanka, wiceprzewodniczący rady miejskiej Robert Bal, Paweł Bugera i Bartłomiej Barczak. Po pozytywnym przegłosowaniu skierowana zostanie do organów władzy wykonawczej szczebla centralnego oraz do operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego – Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA, a otrzymają ją także: premier Donald Tusk, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, minister klimatu i środowiska, minister rozwoju i technologii, marszałek województwa podkarpackiego oraz posłowie na Sejm RP z okręgu wyborczego nr 22 (Krosno-Przemyśl).
W uzasadnieniu można przeczytać m.in.:
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze