Głośnym echem odbiła się w mieście informacja o przegłosowaniu przez radnych miejskich regulaminu dla „Kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowy ZEK Radymno” i będącego jego częścią punktu mówiącego o tym, że wejście na jego teren będzie odpłatne, a stawkę co roku ustali rada miasta. Uchwała przeszła mimo negatywnej opinii jednego z klubów, ale radni szybko wrócili do tematu. Na sesji nadzwyczajnej 10 kwietnia zdecydowano, że mieszkańcy za korzystanie z obiektu nie zapłacą, pod jednym jednak warunkiem.
Na piątkowej sesji radni znów pochylili się nad kwestią Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego ZEK i opłat za wstęp na jego teren. Te – jak podkreślono – wynikają z konieczności zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania oraz utrzymania infrastruktury rekreacyjnej, będącej własnością miasta. Zaznaczono ponadto, że prowadzenie opłat za korzystanie z obiektu ma na celu częściowe pokrycie kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, utrzymaniem czystości, obsługą techniczną czy organizacją kąpieliska. Poprawkę do projektu uchwały w sprawie ustalenia opłat za wstęp na teren kompleksu złożył na sesji Jan Broda, przewodniczący Komisji Budżetu, Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. Jak zaznaczył wypracowane przez nią kwoty za wstęp to 10 zł za bilet normalny i 5 zł za ulgowy, przy czym dla mieszkańców Radymna będzie on bezpłatny. Uchwałę wraz z zaproponowaną poprawką przyjęto jednogłośnie.
Języczkiem u wagi jest jednak Karta Mieszkańca Radymna. Bezpłatne korzystanie z kąpieliska będzie bowiem warunkowane...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 68% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze