– Jeżdżą jak szaleni. Przede wszystkim motocykliści, ale także quadowcy. Nie dość, że dewastują ulicę, to jeszcze ich szarże są bardzo niebezpieczne – skarżą się mieszkańcy ulicy Wysockiego w Przemyślu. Policja potwierdza, że systematycznie otrzymuje zgłoszenia z tamtego rejonu.
Uroczyste otwarcie ponadkilometrowego odcinka ulicy Wysockiego na Lipowicy w Przemyślu odbyło się w połowie września 2018 r. Inwestycja współfinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Łączny koszt wyniósł ok. 5 mln 700 tys. zł. Był to pierwszy etap rozbudowy ul. Wysockiego, która do tej pory nie została wyremontowana w całości[paywall].
Rozbudowa obejmowała m.in. korektę jej przebiegu wraz z poszerzeniem jezdni do 7 metrów, budowę chodników z kostki brukowej betonowej oraz prawostronnej ścieżki rowerowej. Wybudowane zostały cztery zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. przebudowano zjazdy drogowe, istniejące skrzyżowania, a także na całej długości drogi wybudowano kanalizację deszczową wraz z wpustami ulicznymi. Ten fragment ulicy Wysockiego zyskał także nowe oświetlenie.
Nowa, wyremontowana nawierzchnia ulicy Wysockiego bardzo spodobała się szaleńcom na dwóch kółkach. Jako że odcinek nie charakteryzuje się trudnymi zakrętami, można na nim rozwijać spore prędkości. Tyle tylko, że na tej ulicy mieszkają ludzie, chodzą tędy dzieci i osoby starsze. Jednak dla mało rozsądnych amatorów quadów czy motocykli nie ma to żadnego znaczenia.
– Od wielu miesięcy nam przeszkadzają. To nie jest tor wyścigowy ani motocyklowy. Przy ładnej pogodzie, głównie w weekendy, jeżdżą tędy dziesiątki motocyklistów i quadowców. Bardzo szybko i niebezpiecznie. Niech jeżdżą tam, gdzie nie ma ludzi! Ci drudzy wjeżdżają także do pobliskiego lasu, gdzie dewastują ostatnie zielone miejsca na tym terenie. Powodują przy tym duży hałas, który często jest nie do wytrzymania. Kilka razy zgłaszaliśmy ten problem policji poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale póki co nie widać efektów – narzekają mieszkańcy Wysockiego.
Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu młodszy aspirant Marta Fac potwierdza zgłoszenia od mieszkańców ulicy Wysockiego.
– Na ulicy Wysockiego w Przemyślu od stycznia tego roku odnotowaliśmy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w sumie dziesięć zgłoszeń, z czego sześć to przekroczenia dozwolonej prędkości, które zostały potwierdzone. Wobec jednego kierowcy prowadzimy postępowanie. Dwa zgłoszenia dotyczyły kategorii zwanej: poruszanie się po terenach leśnych quadami. Te jednak nie zostały potwierdzone. Zapewniam, że przemyska policja, realizując założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wykonuje swoje zadania z największą starannością i rzetelnością. Niemniej jednak dziękujemy mieszkańcom za czujność i troskę o wspólne bezpieczeństwo. Przypomnę jednak, że narzędzie to nie zastępuje zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy, interwencji należy dzwonić pod numer alarmowy 112, bo bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu jest dla nas najważniejsze. Na każde łamanie przepisów prawa reagujemy i w tym przypadku również, dlatego zapewniam, że sygnały mieszkańców i wskazane przez nich powtarzające się zachowania pozostają w naszym zainteresowaniu – zagwarantowała mł. asp. M. Fac.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I nie tylko na Wysockiego ale na serpentynach Paderewskiego jest to samo nie tylko na motocyklach i quadach ale również samochodami hałas jest taki że nie można okna otworzyć może by tak policja wreszcie stanęła i pomierzyła hałas w tych pojazdach , czas zatrzymać tą brawurę !!!
artykuł godny życia podkarpackiego nie macie o czym taka jest prawda...
no warjat jakiś jeździ bmw co chwile jak tylko chwile popada deszcz w celu wielkiego driftowana debrę 2 lata i dalej go nie złapali
Dokładnie out czego się w mieście spodziewales?
No popatrz na torze źle w mieście źle
Wszedzie ustawcie policje! Przy orlikach tez bo dzieciaki halasuja! Koniunkyure dla pasji motoryzacyjnych pomóżcie stworzyc to beda mieli gdzie sie wyzyc zapalency! Nie kazdy ma pasje rybki o ogródki dzialkowe! Swoja droga tor wy tez wam przeszkadzał!
No zakaz jazdy rowerami koniecznie bo przerzutki za głosno przekładaja sie po zebatkach.Jeb....nijcie sie w łeb.A co to bedzie jak ruszy budowa obwodnicy zachodniej?????
"Dewasują ulice"... ha,ha,ha... coraz większe bzdury w tej gazecie piszą
Pełny artykuł zdradza co może być jeszcze "dewastowane". Ale to już musisz sam odkryć.Tymczasem żyj dalej w błędzie XD
Ci motorzysci przyjeżdżają przez Ujkowice. A tam blisko do tragedii po pierwsze brak chodników po drugie maszyn rolnicze o większych gabarytach
to nie tylko ul,wysockiego ale takze ul.3 maja na ktorej kierowcy motocykli i samochodow zrobili sobie tor wyscigowy nie tylko predkosc przekraczajaca niejednokrotnie 100km/godz ale tez rykowisko motorow i przerobionych tlumikow w samochodach czesto mozna zobaczyc mlodych ludzi na motorach krosowych bez tablic rejestracyjnych
Na czym polega dewastacja drogi?
I nie tylko na Wysockiego ale na serpentynach Paderewskiego jest to samo nie tylko na motocyklach i quadach ale również samochodami hałas jest taki że nie można okna otworzyć może by tak policja wreszcie stanęła i pomierzyła hałas w tych pojazdach , czas zatrzymać tą brawurę !!!
artykuł godny życia podkarpackiego nie macie o czym taka jest prawda...