22 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu odbyły się warsztaty doskonalenia techniki jazdy pod hasłem „Mistrz kierownicy”. Przedsięwzięcie cieszyło się znakomitym zainteresowaniem, wzięło w nim udział bowiem ok. 200 osób.
Organizatorami imprezy byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Auto Sport Klub Przemyśl oraz przemyski WORD. Po części teoretycznej w formie krótkiej konferencji, podczas której egzaminatorzy omówili m.in.: najczęstsze błędy na egzaminach państwowych na prawo jazdy, przyczyny wypadków, a także problemy, na jakie napotykają kierowcy poruszający się po rondach czy techniki kierowania pojazdami, uczestnicy skierowani zostali na plac manewrowy. Czekały tam na nich próby sprawnościowe[paywall].
– Cel imprezy był jasny: przede wszystkim podnieść świadomość wśród młodych kierowców poruszających się po drogach. Podczas imprezy ci mogli doskonalić umiejętności prowadzenia pojazdu w poślizgu, próbując jazdy na trolejach, a także zaliczyć test Stewarta, gdzie ważne było zwrócenie uwagi na płynność przejazdu, przewidywanie oraz dostosowanie się do sytuacji. Na uczestników czekał także pokaz jazdy wyczynowej przygotowany przez profesjonalnych zawodników – powiedział dyrektor WORD w Przemyślu Maciej Kamiński.
Jak już wspomnieliśmy, w imprezie wzięło udział ok. 200 uczestników, uczniów szkół średnich z: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze