Reklama

„Mistrzowie kierownicy” w przemyskim WORD

22 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu odbyły się warsztaty doskonalenia techniki jazdy pod hasłem „Mistrz kierownicy”. Przedsięwzięcie cieszyło się znakomitym zainteresowaniem, wzięło w nim udział bowiem ok. 200 osób.

Organizatorami imprezy byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Auto Sport Klub Przemyśl oraz przemyski WORD. Po części teoretycznej w formie krótkiej konferencji, podczas której egzaminatorzy omówili m.in.: najczęstsze błędy na egzaminach państwowych na prawo jazdy, przyczyny wypadków, a także problemy, na jakie napotykają kierowcy poruszający się po rondach czy techniki kierowania pojazdami, uczestnicy skierowani zostali na plac manewrowy. Czekały tam na nich próby sprawnościowe[paywall].

– Cel imprezy był jasny: przede wszystkim podnieść świadomość wśród młodych kierowców poruszających się po drogach. Podczas imprezy ci mogli doskonalić umiejętności prowadzenia pojazdu w poślizgu, próbując jazdy na trolejach, a także zaliczyć test Stewarta, gdzie ważne było zwrócenie uwagi na płynność przejazdu, przewidywanie oraz dostosowanie się do sytuacji. Na uczestników czekał także pokaz jazdy wyczynowej przygotowany przez profesjonalnych zawodników – powiedział dyrektor WORD w Przemyślu Maciej Kamiński.

Jak już wspomnieliśmy, w imprezie wzięło udział ok. 200 uczestników, uczniów szkół średnich z: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama