Reklama

Mniejsze i większe inwestycje w przemyskich szkołach i przedszkolach

Nowe łazienki, urządzenia do zabawy, odświeżone zaplecze kuchenne czy szatnie – to wszystko czekało na przedszkolaków i uczniów po wakacjach. Remonty, naprawy i modernizacje wykonano w sumie w 11 placówkach oświatowych.

Kiedy przedszkolaki i uczniowie wypoczywali, w wielu placówkach oświatowych w mieście trwały prace remontowo-modernizacyjne.

W Przedszkolu nr 3 przy ul. Barskiej wyremontowano łazienki. Wcześniej pozostawiały wiele do życzenia, teraz są nie do poznania. Przebudowano instalacje (wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną oraz c.o.), położono płytki na ścianach i podłogach, zamontowano nowe toalety, umywalki, kabinę prysznicową i ustępową, wyszpachlowano i pomalowano ściany. Całość zamknęła się w kwocie 200 tys. zł.

Potrzebne inwestycje, jeśli chodzi o zaplecze sportowe, zrealizowano w[paywall] Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych przy Bakończyckiej, gdzie kompleksowy remont przeszło zaplecze sanitarno-szatniowe przy sali gimnastycznej i parkiet sali gimnastycznej. W tym roku zrealizowano jej ostatni, 4. etap, a całość kosztowała w sumie ponad 318 tys. zł. W Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących wyremontowano natomiast oświetlenie sali gimnastycznej. Tu wydano dużo mniej, bo 16 tys. zł.

Konieczne prace wykonano również w Przedszkolu nr 11 przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II. Tu za kwotę 31 tys. 252,17 zł wykonano 1. etap remontu tzw. bloku żywieniowego. W części placówki, w której przygotowuje się posiłki, pojawiły się nowe płytki ścienne i podłogowe. Odświeżono też ściany i zamontowano niezbędne, nowe urządzenia, m.in. blaty, umywalki, szafki. Dodatkowo lifting przeszedł przedszkolny plac zabaw. Pojawiła się na nim nowa, bezpieczna nawierzchnia i nowe urządzenie do zabawy. Realizacja kosztowała 57 tys. 199,99 zł. Z kolei w przemyskiej SP 4 nowy blask zyskała sala gimnastyczna. Na pomalowanie jej ścian miasto wydało 34 tys. 575,73 zł.

Reklama

Osobną sprawę stanowiły modernizacje instalacji. Ponad 175 tys. zł pochłonęła modernizacja instalacji elektrycznej w SP 14 (przy czym 150 tys. zł stanowiły środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych), a ponad 26 tys. modernizacja rozdzielni głównej w SP 16. Za 2 tys. 600 zł usunięto też awarię instalacji c.o. w SOSW nr 3.

Warto też wspomnieć o pracach w trzech kolejnych przemyskich szkołach, gdzie inwestycje są w trakcie realizacji – SP 5, SP 1 i I LO.

Najdroższa dotyczy tej pierwszej placówki. W „piątce” na modernizację sieci elektrycznej miasto wyłożyło ponad 256 tys. zł. W „jedynce” pracami objęto kanalizację sanitarną w budynku głównym szkoły (14 tys. 514 zł), a w „Słowaku” portal północno-zachodni gmachu placówki (prace remontowo-konserwatorskie na kwotę ponad 71 tys. zł – 20 tys. to środki Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kolejne 20 tys. urzędu marszałkowskiego, a 31 709,01 zł środki budżetu miasta).


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    radekpx_53 2021-09-22 03:28:51

    Szaleństwo..na Bako skończyli remont który zaczęli ponad 2 lata temu i który miał się skończyć w 2 miesiące... ;) Przez cały rok przed pandemią za szatnię robiła salka do gry w pimponga...Brawo ! :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości