Nowe łazienki, urządzenia do zabawy, odświeżone zaplecze kuchenne czy szatnie – to wszystko czekało na przedszkolaków i uczniów po wakacjach. Remonty, naprawy i modernizacje wykonano w sumie w 11 placówkach oświatowych.
Kiedy przedszkolaki i uczniowie wypoczywali, w wielu placówkach oświatowych w mieście trwały prace remontowo-modernizacyjne.
W Przedszkolu nr 3 przy ul. Barskiej wyremontowano łazienki. Wcześniej pozostawiały wiele do życzenia, teraz są nie do poznania. Przebudowano instalacje (wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną oraz c.o.), położono płytki na ścianach i podłogach, zamontowano nowe toalety, umywalki, kabinę prysznicową i ustępową, wyszpachlowano i pomalowano ściany. Całość zamknęła się w kwocie 200 tys. zł.
Potrzebne inwestycje, jeśli chodzi o zaplecze sportowe, zrealizowano w[paywall] Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych przy Bakończyckiej, gdzie kompleksowy remont przeszło zaplecze sanitarno-szatniowe przy sali gimnastycznej i parkiet sali gimnastycznej. W tym roku zrealizowano jej ostatni, 4. etap, a całość kosztowała w sumie ponad 318 tys. zł. W Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących wyremontowano natomiast oświetlenie sali gimnastycznej. Tu wydano dużo mniej, bo 16 tys. zł.
Konieczne prace wykonano również w Przedszkolu nr 11 przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II. Tu za kwotę 31 tys. 252,17 zł wykonano 1. etap remontu tzw. bloku żywieniowego. W części placówki, w której przygotowuje się posiłki, pojawiły się nowe płytki ścienne i podłogowe. Odświeżono też ściany i zamontowano niezbędne, nowe urządzenia, m.in. blaty, umywalki, szafki. Dodatkowo lifting przeszedł przedszkolny plac zabaw. Pojawiła się na nim nowa, bezpieczna nawierzchnia i nowe urządzenie do zabawy. Realizacja kosztowała 57 tys. 199,99 zł. Z kolei w przemyskiej SP 4 nowy blask zyskała sala gimnastyczna. Na pomalowanie jej ścian miasto wydało 34 tys. 575,73 zł.
Osobną sprawę stanowiły modernizacje instalacji. Ponad 175 tys. zł pochłonęła modernizacja instalacji elektrycznej w SP 14 (przy czym 150 tys. zł stanowiły środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych), a ponad 26 tys. modernizacja rozdzielni głównej w SP 16. Za 2 tys. 600 zł usunięto też awarię instalacji c.o. w SOSW nr 3.
Warto też wspomnieć o pracach w trzech kolejnych przemyskich szkołach, gdzie inwestycje są w trakcie realizacji – SP 5, SP 1 i I LO.
Najdroższa dotyczy tej pierwszej placówki. W „piątce” na modernizację sieci elektrycznej miasto wyłożyło ponad 256 tys. zł. W „jedynce” pracami objęto kanalizację sanitarną w budynku głównym szkoły (14 tys. 514 zł), a w „Słowaku” portal północno-zachodni gmachu placówki (prace remontowo-konserwatorskie na kwotę ponad 71 tys. zł – 20 tys. to środki Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kolejne 20 tys. urzędu marszałkowskiego, a 31 709,01 zł środki budżetu miasta).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szaleństwo..na Bako skończyli remont który zaczęli ponad 2 lata temu i który miał się skończyć w 2 miesiące... ;) Przez cały rok przed pandemią za szatnię robiła salka do gry w pimponga...Brawo ! :)
Szaleństwo..na Bako skończyli remont który zaczęli ponad 2 lata temu i który miał się skończyć w 2 miesiące... ;) Przez cały rok przed pandemią za szatnię robiła salka do gry w pimponga...Brawo ! :)