Nie ustają prace nad podniesieniem atrakcyjności terenów rekreacyjnych nad ZEK-iem w Radymnie. Władze miasta chcą, by jeszcze przed wakacjami w tej okolicy uruchomić monitoring
Potrzebę zainstalowania monitoringu zgłaszali mieszkańcy ulicy Budowlanych i osiedla Jagiełły od jakiegoś czasu, skarżąc się na uciążliwości związane z nocną aktywnością w okolicy ZEK-u i pobliskiej stacji paliw. Za powstaniem systemu przemawia również fakt, że miasto pozyskało w ostatnim czasie obiekt[paywall] rekreacyjny „Dinozekolandia” oraz prowadzi lub już zrealizowało szereg inwestycji w infrastrukturę terenów, takich jak siłownia zewnętrzna, promenada czy mający dopiero powstać plac zabaw.
W konsekwencji wystąpienia tych czynników rozpisano przetarg inwestycyjny dotyczący bulwarów nad zalewem. Monitoring, oprócz niezbędnej infrastruktury (szafy, kable, słupy), będzie się składał z 6 kamer o rozdzielczości 4Mpix, wyposażonych w systemy, umożliwiając rejestrację obrazu zarówno w dzień, jak i nocy oraz oznaczających czas nagrania. Urządzenia będą umożliwiały transmitowanie nagrania w czasie rzeczywistym za pomocą bezprzewodowej sieci internetowej do centrali. Wykonawca zlecenia ma także przeszkolić w obsłudze całego systemu pracowników urzędu miasta. Na razie trwa przetarg, mający wyłonić podmiot, który zrealizuje tę inwestycję. Termin zgłaszania ofert mija tuż po świętach, 16 kwietnia. Jeśli w tym postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę, prace powinien on rozpocząć 4 maja, a zakończyć 30 czerwca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze