Reklama

Monitoring kolejną inwestycją nad ZEK-iem

18/04/2020 09:03

Nie ustają prace nad podniesieniem atrakcyjności terenów rekreacyjnych nad ZEK-iem w Radymnie. Władze miasta chcą, by jeszcze przed wakacjami w tej okolicy uruchomić monitoring

Potrzebę zainstalowania monitoringu zgłaszali mieszkańcy ulicy Budowlanych i osiedla Jagiełły od jakiegoś czasu, skarżąc się na uciążliwości związane z nocną aktywnością w okolicy ZEK-u i pobliskiej stacji paliw. Za powstaniem systemu przemawia również fakt, że miasto pozyskało w ostatnim czasie obiekt[paywall] rekreacyjny „Dinozekolandia” oraz prowadzi lub już zrealizowało szereg inwestycji w infrastrukturę terenów, takich jak siłownia zewnętrzna, promenada czy mający dopiero powstać plac zabaw.

Będzie 6 kamer

W konsekwencji wystąpienia tych czynników rozpisano przetarg inwestycyjny dotyczący bulwarów nad zalewem. Monitoring, oprócz niezbędnej infrastruktury (szafy, kable, słupy), będzie się składał z 6 kamer o rozdzielczości 4Mpix, wyposażonych w systemy, umożliwiając rejestrację obrazu zarówno w dzień, jak i nocy oraz oznaczających czas nagrania. Urządzenia będą umożliwiały transmitowanie nagrania w czasie rzeczywistym za pomocą bezprzewodowej sieci internetowej do centrali. Wykonawca zlecenia ma także przeszkolić w obsłudze całego systemu pracowników urzędu miasta. Na razie trwa przetarg, mający wyłonić podmiot, który zrealizuje tę inwestycję. Termin zgłaszania ofert mija tuż po świętach, 16 kwietnia. Jeśli w tym postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę, prace powinien on rozpocząć 4 maja, a zakończyć 30 czerwca.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama