W siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie parafowana została umowa na opracowanie projektu koncepcyjnego i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowego mostu na Sanie w Jarosławiu.
Most będzie najważniejszym elementem inwestycji pod nazwą „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec wraz z budową mostu na rzece San oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w mieście Jarosław”[paywall]. Koncepcję przygotuje konsorcjum firm: Drogowa Inżynieria sp. z o.o. (jako lider) oraz Biuro Opracowywania Programów i Projektów Inżynierii Komunikacyjnej „Lispus” Marcina Dobka (jako partner). Koncepcja ma być gotowa do połowy marca 2019 r, a wartość podpisanej umowy to prawie 326 tys. zł.
Jednym z najważniejszych zakresów opracowania będzie budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 od drogi krajowej nr 94 (obwodnica Jarosławia) w kierunku Makowiska (z ominięciem Koniaczowa) oraz budowa skrzyżowań czy węzłów wraz z rozwiązaniami zapewniającymi prawidłowe warunki ruchu pieszych i rowerzystów.
Wśród parafujących umowę była poseł Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS). – Zgodnie z obietnicą realizujemy kolejny etap przygotowań do budowy mostu dla Jarosławia. Przy tej inwestycji pracują różne instytucje podległe marszałkowi województwa. Warto wspomnieć przede wszystkim o dyrekcjach departamentu dróg oraz Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich za szybkie i skuteczne działanie – powiedziała.
Sama budowa mostu na Sanie zostanie dofinansowana z ogłoszonego w maju br. rządowego programu „Mosty Plus”. O tym, że jedna z pierwszych inwestycji programu powstanie n Sanie w Jarosławiu zapowiedział na jarosławskim rynku minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
– Most na Sanie właśnie w tym miejscu jest bardzo potrzebny, dlatego staramy się, aby jak najszybciej przeprowadzić proces inwestycyjny, który przy tego typu inwestycjach jest skomplikowany. Cieszę się, że to właśnie na Podkarpaciu rusza program Mosty Plus. Będziemy chcieli, aby w jego ramach jeszcze powstały kolejne inwestycje – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze