Boczna ściana budynku przy ulicy Wodnej 11 w Przemyślu to miejsce, gdzie powstał mural upamiętniający trzy osoby niezwykle zasłużonej dla miasta rodziny Bystrzyckich. Dzisiaj, 23 maja br., doszło do oficjalnego odsłonięcia.
Dokonali tego członkowie rodziny Bystrzyckich, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i dyrektor rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Dariusz Iwaneczko.
Mural poświęcony jest osobom Michała, Tadeusza i Przemysława Bystrzyckich (dzisiaj przypada 100. rocznica urodzin tego ostatniego). Został ufundowany przez rzeszowski oddział IPN przy współpracy z władzami miasta. Namalowany przez artystę Pawła Wołosa, który zajmuję się malarstwem sztalugowym i wielkopowierzchniowym.
W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu odbyła się także konferencja naukowa „Przemysław Bystrzycki – zesłaniec, cichociemny, pisarz – w stulecie urodzin”.
Michał Bystrzycki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze