Był to jeden z największych protestów w historii tego regionu. W sobotę po lubaczowskim Rynku spacerowało może 100 osób, niedziela przyniosła zaskoczenie – spontaniczny protest przeciw zaostrzeniu przez Trybunał Konstytucyjny przepisów aborcyjnych zgromadził około 800 osób!
– Był to jeden z największych protestów w historii tego regionu. Większość uczestników niosących własnoręcznie przygotowane transparenty stanowili młodzi ludzie. Obok Rzeszowa, Przemyśla, Jarosławia, Tarnobrzegu i Jasła Lubaczów stał się jednym z najsilniejszych zbuntowanych miast Podkarpacia – relacjonuje radny, działacz i animator Marcin Piotrowski.
Podczas marszu zapalono znicze przed biurem poselskim wywodzącej się z tego regionu posłanki PiS Teresy Pamuły. – Znicze i plakaty z żądaniami większego otwarcia na prawo wyboru oraz praw kobiet pojawiły się też przed budynkiem starostwa powiatowego w Lubaczowie, gdyż to właśnie ta instytucja samorządowa w ubiegłym roku przyjęła deklarację przeciw wdrażaniu ideologii LGBT w życiu społecznym – dodaje.
– Protest pokazuje nasz sprzeciw przeciwko ograniczaniu przez rządzących praw kobiet i wolnościom obywatelskim – podkreśla jedna z uczestniczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To właśnie kobiety oraz młodzież już stworzyła pełzającą rewolucję i kaczy odlot.Oby odbyło się bez polowania.
Wspaniale! Brawo dziewczyny. To już prowadzi do upadku pisiorstwa! Oby tak dalej. Dla pisiorów nawet jakby ich było tysiąc to powiedzą, ze było 10, bo do tylu tylko potrafią liczyć!
Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.13. W samym środku pandemii wyprowadzili ludzi na ulicę. Brawo PIS!
odlot to ty wykazujesz w każdej twojej wypowiedzi . Bierz mniej /
pajacu , bo tek należy prowokatorze nazwać ciebie . W punkcie 13 -tym napisałeś , " PiS wyprowadził ludzi na ulice" . Co trzeba mieć w takim "mózgu " jak twój ,żeby tak bezczelnie kłamać . Przecież te żdziry same wyszły na ulice będąc napuszczane przez lewactwo , masonów i liberałów z PO I Lewicę .
No to dopiero teraz będzie wysyp zakażeń na koronowirusa przez te lewackie szmaty
czy to jest powód do dumy? no tak, trzeba o czymś napisać artykuł, założę się , że większość protestujących na pytanie czy w Polsce jest całkowity zakaz aborcji, odpowie że tak, a co oznacza symbol , którym się posługują prostestujący i przez kogo był wykorzystywany..
Nawet te dziadowski Lubaczów próbuje małpować neo bolszewickie , prostackie i chamskie zachowania swoich równie smarkatych koleżanek i kolesi z większych miast. Wstyd , za kilka lat będziecie tego żałować , dajecie sie wciągnąć w lewacka awanturę która ma na celu dokonanie przewrotu w państwie polskim . Nawet jeśli się to uda wpadniecie w lewackie rządy niemal na wzór bolszewików w Rosji , zaś po zdemolowaniu przez pademię gospodarki światowej wprowadzając w państwie totalna anarchię i biedę nie będziecie mieli w tym biednym zadupiu Lubaczowie gdzie nie ma żadnej pracy i nadziei nie tylko włożyć coś do cipek ale i do garnka. Nie wierzycie , zobaczycie. Małpujcie dalej chamstwo i prostactwo, wstyd.
Patrzcie ludzie tylko kto był prowokatorem tego strajku w Lubaczowie. Stowarzyszenie folkowisko i Pan radny Marcin Piotrowski . Ukrainiec i Estonka walczą o wolność kobiet w Polsce. Podburzają nasz naród a może jeszcze wymalujecie kościoły w Lubaczowie. Jak jesteście tak uczciwi to czemu nikt tego na żadnym wiecu nie potępia. To ludzie budowali te kościoły i utrzymują nie musicie się zgadzać z ich przekonaniami tak i jak oni nie muszą się zgadzać z waszymi. Takie zachowania lewackie są nie na miejscu . Mimo że chciała bym poprzeć ideę to przez wybryki nieodpowiedzialnych polityków pseudo opozycji nie mam sumienia tego zrobić. Opluwanie kościoła do jakiego doszło w tym okresie jest haniebne.
Jakie 800 może 80 a i to nie
Jakie 800 może było 80 i to nie?
To właśnie kobiety oraz młodzież już stworzyła pełzającą rewolucję i kaczy odlot.Oby odbyło się bez polowania.