Sześć małżeńskich par z Przeworska oraz pięć małżeństw z terenu gminy Przeworsk świętowało w ostatnim czasie jubileusze małżeńskie. Obie okolicznościowe imprezy odbyły się 2 grudnia, w przeworskim ratuszu.
Niegasnącej miłości i długich oraz pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu oraz poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców wspólnych działań 6 parom z Przeworska życzyli wspólnie burmistrz Leszek Kisiel oraz kierownik USC Robert Dybaś, dekorując ich wyjątkowym odznaczeniem, jakim jest Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Szczęśliwi małżonkowie to[paywall]: państwo Maria i Gustaw Mrozowie, Stanisława i Jan Pankowie, Maria i Zbigniew Słyszowie, Zofia i Jan Szwarczakowie, Zofia i Florian Szularowie oraz Zofia i Leszek Szularowie.
Nie tylko oni mieli tego dnia powody do świętowania. W USC w Przeworsku zasłużone odznaczenia honorujące pary małżeńskie z długim stażem odebrali też Krystyna i Józef Laskowie z Gorliczyny, a także Zofia i Stanisław Piątkowie, Stanisława i Władysław Duży i Danuta i Ryszard Śliwowie (wszystkie 3 pary z Rozborza).
Wymienione 4 małżeństwa wspólną drogą kroczą nieprzerwanie już od 50 lat. Natomiast państwo Jadwiga i Jan Baryłowie z Urzejowic, którzy także znaleźli się wśród jubilatów, swoją wspólną przygodę zaczęli 10 lat wcześniej. Tego dnia obchodzili oni diamentowe gody.
Złotym i diamentowym parom najlepsze życzenia złożyli wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec w towarzystwie kierownika przeworskiego USC, podkreślając, że przyznane wyróżnienie ma wartość szczególną.

fot.UM Przeworsk
Uhonorowane złote pary z Przeworska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze