Pierwszy tydzień ferii upłynął uczniom Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach w gminie Orły oraz Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Wyszatycach w gminie Żurawica bardzo pracowicie. Dzięki projektowi edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią”, realizowanemu przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, zdobyli cenną wiedzę i umiejętności.
Jest to już 5. edycja projektu „ Ferie z ekonomią”. W tym roku programem edukacji ekonomicznej objętych jest 48 szkół podstawowych z niemal wszystkich województw, w tym z Podkarpacia.
Z naszego terenu w przedsięwzięciu uczestniczą uczniowie SP w Małkowicach i Wyszatycach. Ciekawe i pouczające zajęcia odbyli w pierwszym[paywall] tygodniu ferii.
Łącznie w całej Polsce do uczestnictwa w projekcie załapało się natomiast 50 szkół (te z województw lubelskiego, pomorskiego, łódzkiego i śląskiego zajęcia przeprowadzają w drugim tygodniu laby od nauki).
Jako że chodzi w nim o poszerzenie wiedzy ekonomicznej młodych ludzi, ale też i o kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi czy poznanie roli pieniądza, na zajęciach organizowanych w ramach przedsięwzięcia poznają oni podstawowe zagadnienia ekonomiczne, dowiadują się, jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i co to jest patriotyzm gospodarczy.
Młodzież uczy się też negocjować i odpowiedzialnie gospodarować pieniędzmi oraz tego, jakie są podstawowe zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Wiele tych kwestii podawanych jest w przystępny i atrakcyjny sposób, w formie gier i zabaw.
Uczniów w tajniki ekonomii wprowadza nauczyciel WOS, oczywiście wcześniej odpowiednio przeszkolony. Nauce i zabawie towarzyszą konkursy z nagrodami, więc uczniowie z Małkowic i Wyszatyc wzbogacili się nie tylko o wiedzę, ale i atrakcyjne gadżety.
Zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze