Reklama

Na policjanta

10/01/2022 20:39

Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy od 71-letniej mieszkanki Jarosławia.

Jak ustalili funkcjonariusze,  29 grudnia do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz przedstawił się z imienia i nazwiska oraz podał numer legitymacji służbowej. Oświadczył kobiecie, że ktoś się włamał na jej konto bankowe. Poprosił, żeby rozmowa została w tajemnicy, bo policja ma już namierzonych sprawców.

Poinformował seniorkę, że w ramach współpracy z policją ma wpłacić 30 tys. zł na wskazane konto bankowe, co ma przyspieszyć złapanie sprawców. Kobieta, nie podejrzewając złych intencji dzwoniącego, udała się do banku i wybrała 10 tys. zł. Pozostałą kwotę zabrała z domu i całość gotówki wpłaciła na podany przez oszusta rachunek bankowy w innej placówce.

Po dokonaniu przelewu spaliła potwierdzenie wpłaty, gdyż takie były polecenia dzwoniącego mężczyzny. Dopiero po pewnym czasie mieszkanka Jarosławia zorientowała się, że została oszukana. Sprawa została zgłoszona policjantom.

Reklama

Policja ostrzega przed takimi połączeniami. Nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na okoliczności, ani nie dokonujmy przelewów na wskazane przez te osoby konta. Nie podawajmy przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego miejsca zamieszkania i oszczędności.

Nigdy nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają oszuści. W każdym takim przypadku konsultujmy się z członkami rodziny i weryfikujmy informacje przekazywane nam przez telefon.

W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy należy bezzwłocznie poinformować policję, dzwoniąc pod nr alarmowy 112.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości