Reklama

Nagrody dla najlepszych samorządowców z Podkarpacia

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2 Arena w Jasionce koło Rzeszowa odbyły się podkarpackie uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Były okazją do nagrodzenia najlepszych samorządowców z terenu województwa. W tym zacnym gronie znalazły się trzy osoby z naszego regionu.

Na zaproszenie marszałka województwa Władysława Ortyla do G2 Areny przybyli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, radni samorządów różnych szczebli z województwa podkarpackiego.

Z okazji święta samorządowców przygotowana została m.in. konferencja, rozpoczynająca dyskusję na tematy związane z samorządnością, którą oficjalnie otworzył W. Ortyl, będący także przewodniczącym[paywall] Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

– Samorząd współpracuje z wieloma różnymi instytucjami i myślę, że w tym naszym spotkaniu, w tej wspólnej pracy jest jeden cel, z którego możemy być wszyscy dumni. Święto samorządu jest dla nas niezwykle ważne, bo cały rok intensywnie pracujemy w różnych warunkach, w różnych sytuacjach. Tworząc te małe wspólnoty, musimy wychodzić na zewnątrz, chociaż często jesteśmy bardzo blisko mieszkańców, zwłaszcza samorząd gminny czy powiatowy. Dlatego właśnie często potrzebujemy tej rozmowy ze sobą – powiedział W. Ortyl.

Jak już wspomnieliśmy, obchody były także okazją do wręczenia odznaczeń państwowych oraz nagród wojewody podkarpackiego. Brązowym Krzyżem Zasługi, przyznawanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę (na wniosek wojewody), zostały odznaczone m.in. trzy osoby z naszego regionu.

To: ks. kanonik Andrzej Stopyra, proboszcz konkatedry lubaczowskiej i dziekan dekanatu lubaczowskiego, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz starosta lubaczowski Zenon Swatek. Odznaczenia wręczyła wicewojewoda podkarpacki, przemyślanka Jolanta Sawicka.

Warto dodać, że podczas tej imprezy już po raz 21. wręczone zostały także Podkarpackie Nagrody Samorządowe, które przyznaje Centrum Promocji Biznesu.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-06-20 10:31:25

    Polska samorządem stoi.To widać jak poszczególne miasta i regiony się rozwijaja .My mamy tez w tym udział.Można sobie śmiało postawić tylko pytanie.Skoro mamy tylu wybitnych samorządowców którzy wzajemnie i ciągle się nagradzaj to dlaczego nasz region czy to w całości czy tez w rozbiciu na rejony ciagle walczy o ostatnie miejsce w kraju tak w inwestycjach miejskich jak też  w ogólnym rozwoju i poprawie zycia ludności.Czy można brać pod uwagę wariant ,że jakiekolwiek nadwyżki finansowe są sprawiedliwie dzielone na nagrody dla samorzadowców.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama