Przemyśl zajął 8. miejsce w gronie 44 miast startujących w kolejnej edycji konkursu „Rowerowa Stolica Polski”. To niezły wynik, na który zapracowali sami mieszkańcy. Ale – jak się okazuje – nie tylko mieszkańcy nadsańskiego grodu. Władze miasta wraz ze sklepem „Azymut” ufundowały nagrody dla najlepszych.
Druga edycja rywalizacji o puchar „Rowerowej Stolicy Polski” trwała cały wrzesień. Wzięły w niej udział 44 miasta. Puchar przechodni zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów. Zasady rywalizacji były proste: rowerzyści pobierali darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decydował, dla którego z miast „kręci kilometry”[paywall]. Akcja miała zmotywować do zdrowej, sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.
Przemyśl po raz drugi wziął udział w zabawie. Zajął bardzo dobre, 8. miejsce. Podobnie jak w zeszłym roku, władze miasta postanowiły nagrodzić najlepszych, najaktywniejszych rowerzystów z Przemyśla i innych miejscowości, „kręcących” dla naszego miasta. – Skromnym podziękowaniem, podobnie jak w ubiegłym roku, były vouchery na zakupy i serwis rowerów przesłane paniom i panom, którzy przejechali największy dystans w ciągu miesiąca. Te wyróżnienia przygotowaliśmy wspólnie ze wspierającym nas drugi raz przemyskim sklepem rowerowym Azymut – powiedział Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu.
Wśród kobiet najlepszą, i to nie tylko w samym Przemyślu, ale i w całej Polsce (!) okazała się Bernadeta Stecyk, która przejechała we wrześniu, kiedy odbywała się akcja, 4 tys. 708 km. Na co dzień pracuje w... Urzędzie Miejskim w Przemyślu. 2. miejsce w przemyskim rankingu zajęła... rzeszowianka, kręcąca dla Przemyśla – Jolanta Półkoszek (2 tys. 903 km), zaś na 3. miejscu w Przemyślu uplasowała się Bernadetta Kiper – neurologopeda z Jarosławia (1 tys. 575 km). Wśród mężczyzn na 1. miejscu w Przemyślu, a jednocześnie na 3. miejscu w Polsce, znalazł się Paweł Salamon, na co dzień inżynier architekt ogrodów, z przejechanym dystansem 6 tys. 301 km. 2. miejsce w Przemyślu zajął Józef Chuchra, emerytowany elektryk, człowiek, który przemierzył całą Europę na rowerze! Przejechał w czasie akcji 3 tys. 667 km. 3. miejsce zajął Marek Skałacki z dystansem 2 tys. 933 km, pracownik ochrony Poczty Polskiej.
Organizatorzy rywalizacji – miasto Bydgoszcz – zdecydowali, że kolejna odsłona akcji, w 2021 r., odbędzie się w czerwcu. Trwają prace, aby aplikacja, z której korzystają rowerzyści, była jeszcze bardziej niezawodna i została rozwinięta o nowe elementy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze