Reklama

Nagrody dla tych, którzy „wykręcili” najwięcej

Przemyśl zajął 8. miejsce w gronie 44 miast startujących w kolejnej edycji konkursu „Rowerowa Stolica Polski”. To niezły wynik, na który zapracowali sami mieszkańcy. Ale – jak się okazuje – nie tylko mieszkańcy nadsańskiego grodu. Władze miasta wraz ze sklepem „Azymut” ufundowały nagrody dla najlepszych.

Druga edycja rywalizacji o puchar „Rowerowej Stolicy Polski” trwała cały wrzesień. Wzięły w niej udział 44 miasta. Puchar przechodni zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów. Zasady rywalizacji były proste: rowerzyści pobierali darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decydował, dla którego z miast „kręci kilometry”[paywall]. Akcja miała zmotywować do zdrowej, sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Przemyśl po raz drugi wziął udział w zabawie. Zajął bardzo dobre, 8. miejsce. Podobnie jak w zeszłym roku, władze miasta postanowiły nagrodzić najlepszych, najaktywniejszych rowerzystów z Przemyśla i innych miejscowości, „kręcących” dla naszego miasta. – Skromnym podziękowaniem, podobnie jak w ubiegłym roku, były vouchery na zakupy i serwis rowerów przesłane paniom i panom, którzy przejechali największy dystans w ciągu miesiąca. Te wyróżnienia przygotowaliśmy wspólnie ze wspierającym nas drugi raz przemyskim sklepem rowerowym Azymut – powiedział Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu.

Reklama

Najlepsza w Polsce

Wśród kobiet najlepszą, i to nie tylko w samym Przemyślu, ale i w całej Polsce (!) okazała się Bernadeta Stecyk, która przejechała we wrześniu, kiedy odbywała się akcja, 4 tys. 708 km. Na co dzień pracuje w... Urzędzie Miejskim w Przemyślu. 2. miejsce w przemyskim rankingu zajęła... rzeszowianka, kręcąca dla Przemyśla – Jolanta Półkoszek (2 tys. 903 km), zaś na 3. miejscu w Przemyślu uplasowała się Bernadetta Kiper – neurologopeda z Jarosławia (1 tys. 575 km). Wśród mężczyzn na 1. miejscu w Przemyślu, a jednocześnie na 3. miejscu w Polsce, znalazł się Paweł Salamon, na co dzień inżynier architekt ogrodów, z przejechanym dystansem 6 tys. 301 km. 2. miejsce w Przemyślu zajął Józef Chuchra, emerytowany elektryk, człowiek, który przemierzył całą Europę na rowerze! Przejechał w czasie akcji 3 tys. 667 km. 3. miejsce zajął Marek Skałacki z dystansem 2 tys. 933 km, pracownik ochrony Poczty Polskiej.

Organizatorzy rywalizacji – miasto Bydgoszcz – zdecydowali, że kolejna odsłona akcji, w 2021 r., odbędzie się w czerwcu. Trwają prace, aby aplikacja, z której korzystają rowerzyści, była jeszcze bardziej niezawodna i została rozwinięta o nowe elementy.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama