Reklama

Nagrodzone bombki, szopki i turonie [ZDJĘCIA]

29/12/2018 12:21

W Centrum Kulturalnym rozjarzyły się choinki i zapachniało świętami.

Już po raz 18. odbywał się tam „Jarmark Bożonarodzeniowy”, którego głównym celem jest promowanie sztuki ludowej regionu. Na kiermaszu twórcy z Podkarpacia prezentowali swoje rękodzieła związane z bożonarodzeniowymi tradycjami, a przemyślanie oglądali i kupowali, żeby ozdobić świąteczne stoły.

Podczas jarmarku ogłoszono wyniki „IV Konkursu na Bożonarodzeniową Szopkę Domową i Akcesoria Kolędnicze”. Komisja w składzie: Agata Nowak (plastyk) i Katarzyna Ignas (etnograf) oceniła 47 prac zgłoszonych do konkursu, w tym: w kategorii dorosłych 15 szopek i 5 akcesoriów kolędniczych oraz 28 szopek w kategorii „Mistrz-Uczeń”. Zgodnie z regulaminem szopki i akcesoria powinny nawiązywać do tradycyjnych wzorców, z tego powodu komisja nie oceniała scen Bożego Narodzenia w słoikach, w łodzi, czy anioła trzymającego postacie ze sceną Bożego Narodzenia, a także prac malarskich.

Reklama

Nagrody za szopki i akcesoria

W kategorii „Dorośli – szopki”: I nagrodę otrzymała Anna Sopel z Drohobyczki, drugą Zbigniew Ozór z Przemyśla, a dwie równorzędne trzecie Anna Barnuś z Wacławic i

Dorota Furtak z Przemyśla. W kategorii „Dorośli – akcesoria kolędnicze” pierwszą nagrodę komisja przyznała Władysławowi Krupie z Jarosławia (za turonia), drugą Tadeuszowi Czai z Przemyśla (za gwiazdę), a trzecią Jackowi Pilchowi z Dubiecka (za turonia). W kategorii „Mistrz – Uczeń” dwie równorzędne I nagrody otrzymali: Gabriela Żak z Zagórza z mistrzem Lidią Żak oraz Miłosz Świrka z Huciska Nienadowskiego z mistrzem Kazimierzem Świrką.

Dwie równorzędne II nagrody przyznano Hubertowi Dziurzyńskiemu z Pantalowic z mistrzem Anną Penc i Edycie Penc z mistrzem Andrzejem Sierpińskim z Sieteszy. Dwie równorzędne III nagrody otrzymali: Weronika Nieckarz z Siedleczki z mistrzem Justyną Nieckarz oraz Wiktoria Skóra z Pantalowic z mistrzem Tomaszem Skórą.


Gabriela Żak z Zagórza otrzymała I nagrodę w kategorii „Mistrz-Uczeń”.

Konkurs plastyczny

Podczas jarmarku ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne”, na który nadesłano aż trzysta prac. W kategorii I za prace plastyczne nagrody otrzymali: Kinga Zwir (SP w Buszkowicach), Łucja Pusz (MDK w Przemyślu), Wiktor Harłacz (SP w Buszkowicach) i Zuzanna Rybka (Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym). Za bombki w kategorii I nagrodzeni zostali: Michalina Sowa (SP nr 16 w Przemyślu), Norbert Składoń (SP w Hureczku), Dominik Toczek (SP w Hureczku) i Lena Kościółek (SP w Borku Starym). W II kategorii za prace plastyczne nagrody otrzymali: Alicja Manowiec (SP Tryńcza) oraz Oliwia Ciżman (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu). Za bombki: Greta Homa (SP w Rokietnicy), Mikołaj Pinkowicz (SP w Krzywczy), Laura Jarosz (SP w Borku Starym) i Maja Kurasz (SP we Fredropolu). W kategorii III za prace plastyczne nagrodzono Marcelinę Brodę (SP z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu).

Reklama


fot.Jacek Szwic
Władysław Krupa z Jarosławia z nagrodzonym turoniem.


fot.Jacek Szwic
Panie z Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie” prezentowały własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama