Reklama

Najlepsi na Podkarpaciu

06/02/2021 09:07

O sukcesie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w rankingu czasopisma „Perspektywy”, rozmawiamy z dyrektorką placówki Renatą Tomaką-Pasternak. Technikum znajdujące się w strukturach szkoły uznane zostało najlepszym w województwie.

Jakie to uczucie być dyrektorką najlepszej szkoły na Podkarpaciu?

– Spodziewaliśmy się niezłego wyniku, ale kiedy zobaczyłam, że jesteśmy pierwsi na Podkarpaciu, było to dla mnie dużą niespodzianką i muszę powiedzieć, że od środy (dzień ogłoszenia wyników – przyp. autora) do chwili obecnej[paywall] uśmiech nie schodzi mi z ust. Na początku było też oczywiście wielkie wzruszenie.

 

Od kilku już lat wynik waszej szkoły systematycznie się poprawia. Jak dochodzi się do takiego osiągnięcia?

– Ten proces określają trzy rzeczowniki: motywacja, wiedza i potencjał. Codziennie motywuję siebie, moich nauczycieli i uczniów. Uczniów, którzy przychodzą już z wiedzą, wiedzą czego chcą, a chcą pracować w konkretnym zawodzie. Wreszcie potencjał, mam go ja, moi profesorowie i uczniowie – by osiągnąć określone wyniki, trzeba go rozwinąć. Kiedy się nad tym zastanawiam, to zauważam jeszcze jednąrzecz: 12 poprzednich dyrektorów naszej szkoły to byli mężczyźni… Może więc ważna jest kombinacja kobiecej łagodności z moim wrodzonym zdecydowaniem w działaniu (śmiech)?

Reklama

 

Jakie są najmocniejsze strony szkoły, co oferuje swoim uczniom?

– Podchodzimy do uczniów po przyjacielsku, staramy się rozwiązywać trudności na drodze dyskusji . Poza tym staramy się podkreślić kreatywność naszej młodzieży. Z kwestii merytorycznych warto zauważyć, że mamy klasy architektoniczne, z których mamy stuprocentową zdawalność na architekturę w całej Polsce. Mamy świetnych, doświadczonych nauczycieli, jeśli chodzi o szkice, rysunek techniczny, zaplecze technologiczne w postaci np. programów geoCAD czy archiCAD. Dbamy też o to, by nauczanie przedmiotów ścisłych stało u nas na jak najwyższym poziomie.

Reklama

 

Uda się utrzymać poziom w następnych latach?

– Nie mam co do tego wątpliwości. Celem jest utrzymanie „Złotej Tarczy” technikum i zdobycie srebrnej dla liceum.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-02-06 09:46:37

    Brawo.Są wyniki jeżeli się chce i robi wszystko w tym kierunkunawet w naszym regionie szkolnictwo zawodowe ma się dobrze lub bardzo dobrze. Tak sie składa, ze pracują tam mądrzy ludzie.Zwyczajni mądrzy ludzie przekazują wiedzę dla nastepnych pokoleń,którym na pewno się uda wyciągnąć nasz region ze świata guseł i zacofania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama