Pod koniec stycznia samorząd miasta i gminy Narol ogłosił przetarg na wykonanie prac modernizacyjnych zabytkowego budynku ratusza. Ich zakres jest całkiem spory. Budynek nie tylko zyska nowy wizerunek, zmiany obejmą także część pomieszczeń na piętrze.
Narolski ratusz powstał w latach 1928 – 1932 z przeznaczeniem na funkcje administracyjne. Znajdujący się w sercu miasta murowany obiekt utrzymany w klasycystycznym stylu składa się z dwóch kondygnacji. Od frontu uwagę zwraca elegancki balkon oparty na arkadach oraz wieżyczka zwieńczona orłem w koronie. Siedziba Urzędu Miasta i Gminy Narol po remoncie zyskać ma nowy blask. Jak wynika z dokumentów przetargowych, zamurowane zostaną istniejące okna i wyburzone otwory pod nowe. Wymieniona zostanie zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa, a drewniany strop nad piętrem będzie ocieplony. Remont czeka też część pomieszczeń na piętrze. Dodatkowo wykonawca prac zobowiązany będzie do ocieplenia oraz wykonania obróbki blacharskiej na kominach wraz z wymianą czap kominowych, wymiany zlokalizowanego na piętrze hydrantu wewnętrznego, a także wymiany zaworów grzejnikowych wraz z montażem systemu monitoringu pracy i sterowania instalacją centralnego ogrzewania. Modernizację przejdzie też sam system sterowania centralnego ogrzewania. W budynku zainstalowana zostanie ponadto wentylacja mechaniczna. Wszystkie te zadania będą realizowane według decyzji wydanej przez konserwatora.
Jednym słowem charakterystyczna architektonicznie budowla w Rynku przejdzie niemałą metamorfozę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze