Reklama

Nie bał się zareagować. Ujął pijanego kierowcę

We wtorek, 29 listopada, około g. 15.30 dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy audi. Na ul. Zamkowej w Jarosławiu mężczyzna doprowadził do zatrzymania stwarzającego niebezpieczeństwo na drodze 44-letniego kierowcy.

Zeznał, że przejeżdżając przez Szówsko, zwrócił uwagę na pojazd marki Audi, który poruszał się po drodze w sposób mogący wskazywać na nietrzeźwość kierującego. Wtedy też postanowił pojechać za nim.

Jak zeznał, w Jarosławiu audi dynamicznie skręciło i wjechało na przysklepowy parking. Kierujący opuścił pojazd, zamknął go i próbował się oddalić. Świadek jednak zastawił mu drogę własnym pojazdem. Nie obyło się bez słownego oporu ze strony 44-latka.

Zgłaszający, wyczuwając od niego alkohol, natychmiast powiadomił policję. Kontrola trzeźwości wykazała, że w jego organizmie krąży blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a za popełniony czyn grożą mu: kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama