Coroczne odnawianie oznakowania poziomego przemyskich ulic miało się zakończyć się w maju br. Jest połowa sierpnia, a żadnych działań nie podjęto. I wygląda na to, że nic w tej kwestii dziać się nie będzie…
Pod koniec marca br. na naszych łamach ukazał się materiał, który był… złą wróżbą. Wówczas poinformowaliśmy, że istnieje niebezpieczeństwo, iż po zimie nie wszystkie przemyskie ulice zostaną odnowione i na nie wszystkich odmalowane zostanie poziome oznakowanie[paywall]. Instytucją odpowiedzialną za to przedsięwzięcie, czyli pozimowe utrzymanie dróg oraz remonty cząstkowe nawierzchni, jest Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu.
Na większości przemyskich ulic oznakowania poziomego praktycznie nie było już wówczas widać. Farba starta jest między innymi z przejść dla pieszych, co stwarza duże niebezpieczeństwo.
– Wiemy o tym. Tak jest co roku. Z całą pewnością wystarczy nam środków na odnowienie głównych ulic w mieście. Odmalowane zostaną przejścia dla pieszych, główne linie osiowe jezdni, poprawimy śluzy rowerowe. Z malowaniem ruszymy na początku maja. Jeśli wystarczy nam pieniędzy na odnowienie wszystkich miejskich ulic, potrwa to mniej więcej miesiąc, a jeśli w grę będą wchodzić tylko główne arterie, zrobimy to w dwa, trzy tygodnie – mówił wówczas dyrektor ZDM-u Jacek Cielecki.
ZDM ogłosił dwa przetargi na odnowienie oznakowania poziomego przemyskich ulic. Do pierwszego nikt nie przystąpił, do drugiego – jedna firma, której oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe tej miejskiej instytucji.
– Nic na to nie poradzimy. Nie mamy pieniędzy na odmalowanie oznakowania poziomego ulic. Nie zrobimy tego w tym roku. Z bardzo skromnych środków, którymi dysponujemy, jesteśmy w stanie odmalować jedynie przejścia dla pieszych. Nic poza tym – powiedział dyrektor J. Cielecki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O co chodź?? Pasy były malowane w nocy z piątku na sobotę tj. 10.08.2018. Jechałam, wiedziałam ok. 2 w nocy
Redakcja 'ŻP " prorokuje żle dla miasta , w myśl zasady "im gorzej , tym lepiej ". Bo oni nie mogą pogodzić się- samorządowe , wiosna - 2015 - prezydenckie , jesień tegoż roku - parlamentarne . i robią , piszą zaklinają rzeczywistość, żeby " było , tak jak było " . To w/g nich będzie dobrze"
Miasto zrobiło redakcji kuku i w nocy pomalowali pasy
A dlaczego redakcja nie napisze ile kasy z budżetu miasta idzie na kurię biskupią .
To tak jak na Ukrainie tam też nie malują pasów.
pasy maluja takze info nie prawdziwe. ale tak czy 6tak to miasto schodzi na psy nasz gospodarz miasta zrobil z przemysla raz ze pustkowie bo ludzie masowo uciekaja i nie za granice poprostu do innych miast w polsce za czym wiadomo praca jak tu w niescie zero inwestycjji a jak juz sie w cos inwestuje to niepotrzebnie wydane pieniadze.czas najwyzszy na zmiany i niech Nasz Piekny Przemysl powstanie z kolan .....Wszystko w naszym miescie sie rozwala zaklady pracy, szpital, bez sensowne laczenie przychodni przez co ludzie cierpia. szpital na slowackiego zamkniety dobra zmiana tylko przez to ludzie leza na lozkach na korytarzach bo jest takie przepelnienie badz chorzy zostaja odsylani do innych placowek.........Porażka za porażka....
Myśłisz ,że twoje wypociny kogoś z magistratu obchodzą /? Oni leją ciepłym moczem na Pzemyśl
Rozumiem że pasy na przejściach to te prawdziwe pasy...chodzi o to że oznakowania pionowego nie będzie.
Pomalowali, tylko same pasy na przejściach, reszta nietknięta. Sluzy rowerowe już praktycznie niewidoczne. No i to malowanie w nocy. Po co? W weekend jest tak mały ruch ze spokojnie można by pomalować bez utrudniania ruchu zamiast nie dawać ludziom spać w nocy. Przemyska patologia.
Kto jest odpowiedzialny za niepomalowanie linii i pasów na jezdniach? Tak źle jak w tym roku jeszcze nie było! Zawsze były malowane na wiosnę... Czyżby "zła zmiana" dotarła do Przemyśla???
O co chodź?? Pasy były malowane w nocy z piątku na sobotę tj. 10.08.2018. Jechałam, wiedziałam ok. 2 w nocy
Codziennie malują w tym tyg
Redakcja 'ŻP " prorokuje żle dla miasta , w myśl zasady "im gorzej , tym lepiej ". Bo oni nie mogą pogodzić się- samorządowe , wiosna - 2015 - prezydenckie , jesień tegoż roku - parlamentarne . i robią , piszą zaklinają rzeczywistość, żeby " było , tak jak było " . To w/g nich będzie dobrze"