Reklama

Nie będzie malowania pasów na jezdniach. Nie ma pieniędzy

Coroczne odnawianie oznakowania poziomego przemyskich ulic miało się zakończyć się w maju br. Jest połowa sierpnia, a żadnych działań nie podjęto. I wygląda na to, że nic w tej kwestii dziać się nie będzie…

Pod koniec marca br. na naszych łamach ukazał się materiał, który był… złą wróżbą. Wówczas poinformowaliśmy, że istnieje niebezpieczeństwo, iż po zimie nie wszystkie przemyskie ulice zostaną odnowione i na nie wszystkich odmalowane zostanie poziome oznakowanie[paywall]. Instytucją odpowiedzialną za to przedsięwzięcie, czyli pozimowe utrzymanie dróg oraz remonty cząstkowe nawierzchni, jest Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu.
Na większości przemyskich ulic oznakowania poziomego praktycznie nie było już wówczas widać. Farba starta jest między innymi z przejść dla pieszych, co stwarza duże niebezpieczeństwo.
– Wiemy o tym. Tak jest co roku. Z całą pewnością wystarczy nam środków na odnowienie głównych ulic w mieście. Odmalowane zostaną przejścia dla pieszych, główne linie osiowe jezdni, poprawimy śluzy rowerowe. Z malowaniem ruszymy na początku maja. Jeśli wystarczy nam pieniędzy na odnowienie wszystkich miejskich ulic, potrwa to mniej więcej miesiąc, a jeśli w grę będą wchodzić tylko główne arterie, zrobimy to w dwa, trzy tygodnie – mówił wówczas dyrektor ZDM-u Jacek Cielecki.

ZDM ogłosił dwa przetargi na odnowienie oznakowania poziomego przemyskich ulic. Do pierwszego nikt nie przystąpił, do drugiego – jedna firma, której oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe tej miejskiej instytucji.

Reklama

– Nic na to nie poradzimy. Nie mamy pieniędzy na odmalowanie oznakowania poziomego ulic. Nie zrobimy tego w tym roku. Z bardzo skromnych środków, którymi dysponujemy, jesteśmy w stanie odmalować jedynie przejścia dla pieszych. Nic poza tym – powiedział dyrektor J. Cielecki.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Megi - niezalogowany 2018-08-12 16:11:34

    O co chodź?? Pasy były malowane w nocy z piątku na sobotę tj. 10.08.2018. Jechałam, wiedziałam ok. 2 w nocy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sss - niezalogowany 2018-08-12 16:33:34

    Codziennie malują w tym tyg

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    MK - niezalogowany 2018-08-12 16:34:02

    Redakcja 'ŻP "    prorokuje   żle  dla   miasta , w myśl  zasady "im gorzej , tym lepiej ".  Bo oni nie mogą pogodzić  się- samorządowe ,  wiosna  - 2015 - prezydenckie , jesień tegoż roku - parlamentarne . i robią , piszą  zaklinają rzeczywistość, żeby " było , tak jak było " . To w/g nich będzie dobrze"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama