Miniony weekend był kolejnym w działaniach pn. „Trzeźwy weekend”, w którym funkcjonariusze przemyskiej komendy czujnie przyglądali się przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego przez kierowców, a szczególnie ich trzeźwości.
W sobotę i niedzielę mundurowi skontrolowali ponad 1 tys. kierowców. Dwóch z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu i obaj stracili prawo jazdy.
Pierwszego – 42- letniego mieszkańca powiatu przemyskiego – policjanci zatrzymali w Kosienicach. Wydmuchał 0,3 promila. Kolejny wpadł w Żurawicy. 24-latek miał w swoim organizmie 1,52 promila alkoholu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Policja przypomina: „Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze