Reklama

Nie do końca trzeźwy weekend w powiecie przemyskim

Miniony weekend był kolejnym w działaniach pn. „Trzeźwy weekend”, w którym funkcjonariusze przemyskiej komendy czujnie przyglądali się przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego przez kierowców, a szczególnie ich trzeźwości.

W sobotę i niedzielę mundurowi skontrolowali ponad 1 tys. kierowców. Dwóch z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu i obaj stracili prawo jazdy.

Pierwszego – 42- letniego mieszkańca powiatu przemyskiego – policjanci zatrzymali w Kosienicach. Wydmuchał 0,3 promila. Kolejny wpadł w Żurawicy. 24-latek miał w swoim organizmie 1,52 promila alkoholu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja przypomina: „Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata”. 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości