Reklama

Nie ma już klubu radnych Kukiz’15

14/10/2019 19:42

W przemyskiej radzie miejskiej nie istnieje już klub Kukiz’15. Jego członkowie powołali nową formację o nazwie Wspólnie dla Przemyśla.

Nowy klub tworzą te same osoby, które dotychczas zasiadały w na krzesłach przeznaczonych dla K’15. Jest to więc jedynie zmiana nazwy. Skąd taka decyzja? – Bardzo często[paywall] nasza praca na rzecz miasta oraz mieszkańców wplątywana jest w politykę ogólnopolską, a powodem jest nazwa naszego klubu. W związku z tym zdecydowaliśmy o zmianie nazwy klubu na bardziej oddającą charakter naszej pracy i chęć zjednoczenia w tej idei jak największej liczby mieszkańców naszego miasta – wyjaśnia Marcin Kowalski, przewodniczący klubu. – Cel, z jakim szliśmy do wyborów samorządowych, to wspólne działania dla miasta i jego mieszkańców niezależnie od ich poglądów politycznych na szczeblu ogólnopolskim – podkreśla i dodaje, że radni WdP są otwarci na współpracę z każdym.

Z list Kukiz’15 do rady weszło 6 radnych. Z tego komitetu startował również obecny prezydent Wojciech Bakun. Obecnie klub Wspólnie dla Przemyśla tworzy 5 osób: Marcin Kowalski, Monika Jaworska-Żurawska, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski i Andrzej Zapałowski. Tworzy on nieformalną koalicję z Koalicją Obywatelską (6 osób). Oprócz tego w radzie działają kluby Prawa i Sprawiedliwości (4 radnych), Regii Civitas (4 radnych) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (3 radnych). Miesiąc temu jedna radna wystąpiła z Kukiz’15 i obecnie nie należy do żadnego klubu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2019-10-14 20:55:42

    Właśnie ta formàcja to jest porażka was Przemyšlan. Wynik waszego naczelnego radnego Zapałowskiego jasno wam pokazał że otrzymaliście czerwoną kartkę. Was już po prostu nie ma. I tak ta jedna kadencja tò za dużo dla was. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hela - niezalogowany 2019-10-14 21:14:11

    Jak nie ma jak są?! I nawet działają, i naprawiaja, i poprawiają. Jak jednak ktoś wiecznie narzeka to dla niego i Najwyższy będzie nie wystarczająco dobry. Przyznaj się szczerze Mieszkańcu kiedy ostatni raz byłeś zadowolony z siebie? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jan - niezalogowany 2019-10-14 21:45:10

    dla nas pracownikow pracujacych nie ma nic ,jest tylko wszystko dla niepracujacych .ktorz smieja sie z nas .bo musimy wstac i isc do pracy za pieniadze takie jak dostaja bezrobotni typu 500+ wyprawki ,dotacje i inne dodatki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama