20 listopada br. na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Przemyślu przeprowadzono kompleksowe ćwiczenia z zakresu ochrony ludności i zarządzania kryzysowego. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych służb ratowniczych i instytucji miejskich.
W ćwiczeniu pod kryptonimem „Chlor-25” uczestniczyli także żołnierze pododdziału Sił Zbrojnych RP z 201. Przemyskiego Batalionu Obrony Pogranicza, wchodzącego w skład 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ich udział pozwolił na realistyczne odwzorowanie procedur reagowania w sytuacjach zagrożenia.
– Scenariusz działania zakładał atak z powietrza na beczkę z chlorem w trakcie rozładunku. Symulacja przewidywała wybuch oraz konieczność ewakuacji pracowników, a także wyznaczenia dwóch stref – obszaru niebezpiecznego i miejsca do dekontaminacji. Miejsca te były zabezpieczane przez żołnierzy przemyskiego batalionu obrony terytorialnej
Reklama
– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 56% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze