Reklama

„Niebezpieczny akt sabotażu” na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Przemyślu [ZDJĘCIA]


20 listopada br. na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Przemyślu przeprowadzono kompleksowe ćwiczenia z zakresu ochrony ludności i zarządzania kryzysowego. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych służb ratowniczych i instytucji miejskich.


W ćwiczeniu pod kryptonimem „Chlor-25” uczestniczyli także żołnierze pododdziału Sił Zbrojnych RP z 201. Przemyskiego Batalionu Obrony Pogranicza, wchodzącego w skład 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ich udział pozwolił na realistyczne odwzorowanie procedur reagowania w sytuacjach zagrożenia.

– Scenariusz działania zakładał atak z powietrza na beczkę z chlorem w trakcie rozładunku. Symulacja przewidywała wybuch oraz konieczność ewakuacji pracowników, a także wyznaczenia dwóch stref – obszaru niebezpiecznego i miejsca do dekontaminacji. Miejsca te były zabezpieczane przez żołnierzy przemyskiego batalionu obrony terytorialnej

Reklama

– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 56% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/12/2025 16:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama