Reklama

Niebywałe – powstała 30. studnia z akcji „Makulatura na misje”!

Grupa charytatywna przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku na czele z koordynatorem akcji „Makulatura na misje” Ryszardem Łuczykiem nie zatrzymuje się! Kolejna zbiórka i pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury na całym Podkarpaciu pozwoliły na wybudowanie w Afryce już 30 studni!

Zbiórka trwała kilkanaście miesięcy, bo nie jest łatwo zebrać ok. 180 ton makulatury. Ale wreszcie się udało! Tyle było potrzeba, bo koszt budowy studni głębinowej w miejscowości Katondwe w Zambii to ok. 28 tys. zł. Makulatura została sprzedana, pieniądze trafiły na konto, dzięki czemu mogła powstać już 30. z kolei studnia[paywall].

Ta będzie służyć chorym w szpitalu, a szczególnie w przychodni matki i dziecka, personelowi placówki medycznej oraz nauczycielom i uczniom tamtejszej szkoły podstawowej. Będzie nosić imię świętego ojca Pio. Do studni podłączona została pompa oraz zamontowany został zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. litrów, który będzie służył jako rezerwuar wody po zachodzie słońca. Te wszystkie informacje R. Łuczykowi przekazała dyrektor szpitala w Katondwe, służebniczka starowiejska, siostra Mirosława Góra. Przesłała również krótki film na ten temat.

Reklama

„W imieniu pacjentów i personelu szpitala w Katondwe, nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej dziękujemy za każdy skrawek makulatury zebrany i ofiarowany, za każdy wysiłek i każdy grosz zebrany” – podsumowała e-mailową wiadomość s. Mirosława.

– To stara, ale nieprzemijająca prawda: woda jest bezcennym darem, tam, gdzie jest, jest życie. Wybudowanie kolejnej, tak potrzebnej mieszkańcom studni głębinowej nie byłoby możliwe, gdyby nie włączyli się do akcji mieszkańcy naszego województwa, a w szczególności naszego regionu. Akcja jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy z terenu naszego miasta, powiatu, województwa – powiedział R. Łuczyk.

Reklama

W Afryce dostępu do wody pitnej nie ma połowa mieszkańców. Makulatura na budowę studni zbierana jest na Podkarpaciu od 9 lat. W ostatnich miesiącach kontenery na surowiec są ustawione m.in. w: Przeworsku, Rzeszowie, Łańcucie, Leżajsku, Jarosławiu, Radymnie i Przemyślu.

 



Kontenery akcji „Makulatura na misje” na Podkarpaciu:

*Przeworsk: parking Szkoły Podstawowej nr 2,

*Jarosław: przy Opactwie Benedyktynek, przy klasztorze oo. Dominikanów, przy Kaplicy Akademickiej ul. Pruchnicka,

*Przemyśl: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Dworskiego,

Reklama

*Szówsko: przy kościele pw. św. Brata Alberta,

*Medyka: na osiedlu mieszkaniowym,

*Rzeszów: przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża, przy Uniwersytecie Rzeszowskim ul. Rejtana,

*Łańcut: przy kościele pw. Chrystusa Króla,

*Leżajsk: przy kościele farnym,

*Husów: obok przedszkola,

*przy kościołach w: Sieniawie, Gorliczynie, Wólce Pełkińskiej, Radymnie, Wysokiej k. Łańcuta, Markowej i Kraczkowej.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama