Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie oraz Grzęsce wcielili się w rolę mikołajów i ruszyli z paczkami pełnymi prezentów do małych pacjentów przebywających na oddziałach pediatrycznych i wychowanków domu dziecka. Reprezentacja OSP w Mirocinie zapukała do drzwi szpitali w Przeworsku i Jarosławiu, a delegacja OSP w Grzęsce stanęła w progu Domu dla Dzieci w Przeworsku.
Wizyty pełne pozytywnych emocji miały miejsce naturalnie 6 grudnia. Odwiedziny strażaków ochotników z Mirocina u maluchów przebywających na oddziałach szpitali to już tradycja.
– Zadania podejmują się od 4 lat. – Nikogo do udziału w akcji nie trzeba namawiać – mówi Arkadiusz Węgrzyn, naczelnik OSP w Mirocinie.
– Druhowie i druhny z naszej jednostki bardzo chętnie co roku zrzucają się na paczki. Staramy się[paywall] zapewnić je wszystkim dzieciom przebywającym akurat na oddziale i tak też było w tym roku. U maluchów z oddziału pediatrycznego przeworskiego szpitala pojawił się św. Mikołaj i 4 strażaków. Nie mogliśmy pozwolić sobie na bezpośredni kontakt, ale dzieci widziały nas, a my dostrzegliśmy uśmiechy na ich twarzach, paczki przekazały im do rąk panie pielęgniarki. Natomiast w COM w Jarosławiu, ze względu na zakaz odwiedzin, mikołajkowe podarunki przekazaliśmy personelowi szpitala, a on zaniósł je dzieciakom – podsumowuje. Jako że akcja już się przyjęła wśród członków jednostki, za rok druhowie zapewne znów wyruszą z tą samą misją, by dostarczyć dzieciakom w chorobie odrobinę radości.
Św. Mikołaj nie zapomniał w tym roku także o dzieciach z Domu dla Dzieci w Przeworsku. Trafił tu za sprawą druhów z OSP Grzęska i obdarował prezentami wszystkich podopiecznych placówki. Piękny gest i wielkie serce druhów z gminy Przeworsk z pewnością zostały zapamiętane przez najmłodszych.

fot.UG Przeworsk
Druhowie z OSP w Grzęsce sprawili natomiast odrobinę radości wychowankom Domu dla Dzieci w Przeworsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze