Przedstawiciele niemieckiej Generalnej Dyrekcji Ceł oraz urzędów celnych w Hamburgu i Frankfurcie gościli na terenie polsko-ukraińskich przejść granicznych na Podkarpaciu.
Niemiecka delegacja odwiedziła drogowe przejścia graniczne w Medyce i Korczowej oraz kolejowe przejście graniczne Przemyśl – Medyka.
O bieżącej sytuacji w zakresie ruchu granicznego i wdrożonych rozwiązaniach nasi zachodni sąsiedzi rozmawiali z[paywall] kierownictwem podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej.
– Celem wspólnych rozmów było zapoznanie z bieżącą sytuacją związaną z odprawami granicznymi, w szczególności w ruchu towarowym oraz poznanie rozwiązań i ułatwień wdrożonych na polsko-ukraińskiej granicy w związku z konfliktem w Ukrainie – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie aspirant Edyta Chabowska.
Przedstawiciele niemieckiej administracji celnej bardzo pozytywnie ocenili działania Krajowej Administracji Skarbowej zarówno w zakresie realizowanych odpraw, jak i rozwiązań wdrożonych przez stronę polską, których celem było zwiększenie przepustowości przejść granicznych i usprawnienie zwiększonego ruchu granicznego.
– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem działań podejmowanych przez polską administrację celno-skarbową i dziękujemy za sprawną obsługę ruchu granicznego w tym szczególnym czasie – podsumowała dyrektor niemieckiego Departamentu ds. Legislacji Generalnej Dyrekcji Ceł Pia Widermann.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze