Reklama

Niemcy na granicy

Przedstawiciele niemieckiej Generalnej Dyrekcji Ceł oraz urzędów celnych w Hamburgu i Frankfurcie gościli na terenie polsko-ukraińskich przejść granicznych na Podkarpaciu.

Niemiecka delegacja odwiedziła drogowe przejścia graniczne w Medyce i Korczowej oraz kolejowe przejście graniczne Przemyśl – Medyka.

O bieżącej sytuacji w zakresie ruchu granicznego i wdrożonych rozwiązaniach nasi zachodni sąsiedzi rozmawiali z[paywall] kierownictwem podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej.

– Celem wspólnych rozmów było zapoznanie z bieżącą sytuacją związaną z odprawami granicznymi, w szczególności w ruchu towarowym oraz poznanie rozwiązań i ułatwień wdrożonych na polsko-ukraińskiej granicy w związku z konfliktem w Ukrainie – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie aspirant Edyta Chabowska.

Reklama

Przedstawiciele niemieckiej administracji celnej bardzo pozytywnie ocenili działania Krajowej Administracji Skarbowej zarówno w zakresie realizowanych odpraw, jak i rozwiązań wdrożonych przez stronę polską, których celem było zwiększenie przepustowości przejść granicznych i usprawnienie zwiększonego ruchu granicznego.

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem działań podejmowanych przez polską administrację celno-skarbową i dziękujemy za sprawną obsługę ruchu granicznego w tym szczególnym czasie – podsumowała dyrektor niemieckiego Departamentu ds. Legislacji Generalnej Dyrekcji Ceł Pia Widermann.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości