Prawie 28,5 tys. euro i ponad 7,8 dolarów przewoziła pasażerka pociągu skontrolowana przez funkcjonariuszy Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka.
Cudzoziemka nie dopełniła obowiązku zgłoszenia gotówki przy przekraczaniu granicy w związku z czym została ukarana mandatem i zobowiązana do złożenia deklaracji dewizowej.
„To kolejny, wykryty w ostatnim czasie przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę na Podkarpaciu”
– przekazała podkarpacka KAS.
„Także podczas kontroli podróżnych przekraczających granicę pociągiem, funkcjonariusze Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka wykryli 26,7 tys. dolarów . Z kolei w bagażu podróżnej na drogowym przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli 28 tys. euro”
Reklama
– podały dalej służby.
Przypomnijmy – przekraczając granicę Unii Europejskiej ze środkami płatniczymi w kwocie równej lub wyższej 10 tys. euro jesteśmy zobowiązani do złożenia deklaracji dewizowej.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze