Osoby wjeżdżające do Unii Europejskiej lub wyjeżdżające poza jej teren mają obowiązek zgłaszać organom celnym przewóz środków pieniężnych, jeżeli ich wartość jest równa lub przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro. W dalszym ciągu niektórzy podróżni o tym nie pamiętają.
Do wykrycia nielegalnych przewozów doszło ostatnio podczas kontroli pojazdów wjeżdżających do Polski z Ukrainy, na przejściu granicznym w Budomierzu. Miały z tym do czynienia dwie obywatelki Ukrainy. 45-letnia podróżująca samochodem osobowym przewoziła 27 tys. euro, a 63-letnia kobieta podróżująca busem – 83 tys. zł.
– Za popełnione wykroczenia skarbowe, podróżne ukarane zostały mandatami karnymi w łącznej kwocie 8 tys. zł
– poinformowała KAS.
em.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze