Nielegalny przewóz gotówki wykryli funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Malhowicach. Obywatelka Ukrainy przewoziła 33,8 tys. euro.
Jak przekazały służby, gotówka została wykryta w bagażu podróżnej, a część nominałów znajdowała się także za akumulatorem. Za popełnione wykroczenie skarbowe podróżna ukarana została mandatem karnym w wysokości 15 tys. złotych.
Przypominamy!
Każda osoba, która wjeżdża do Unii Europejskiej lub wyjeżdża z UE i przewozi środki płatnicze o równowartości co najmniej 10 tys. euro ma obowiązek zgłosić to organom celnym. Deklarację dewizową należy złożyć w formie pisemnej. Zgłoszeniu podlegają również czeki, weksle i przekazy pieniężne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze