14 lipca ulicami Przemyśla przeszedł niezwykle barwny korowód weselny. Zespół Pieśni i Tańca Przemyśl odtworzył tradycyjne obrzędy weselne, a ich scenerią było centrum miasta z finałem na Rynku. Widowisko plenerowe pod nazwę: „Przemyskie wesele – tradycja i radość” zgromadziło bardzo wielu miłośników folkloru i tradycji.
W wydarzeniu uczestniczyli także: Kapela Młoda Harta, Kapela Ozimkowicza. Partnerami przedsięwzięcia byli członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary, KGW Słonne i Zespół Tańca Ludowego Kupiatycze. Widowisko trwało ponad dwie godziny. Spontaniczna reakcja widzów, wspólne śpiewanie, włączenie się do korowody świadczyły o gorącym przyjęciu przedstawienia przez mieszkańców i turystów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze