Reklama

Nigeryjczyk zatrzymany na dworcu w Przemyślu

22/02/2021 10:06

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla powiadomili Straż Graniczną o zatrzymanym na terenie dworca obcokrajowcu, który nie miał dokumentów.

W trakcie kontroli legalności pobytu obcokrajowiec przedstawił strażnikom granicznym dokument potwierdzający wszczęcie procedury azylowej na terytorium Francji. Jak potwierdzili mundurowi, to niejedyny kraj, w którym mężczyzna wnioskował o status uchodźcy.

Wcześniej był też w Niemczech, Danii i Szwajcarii. Nigeryjczyk wyjaśnił, że do UE dostał się z falą migracji w 2015 roku. W listopadzie 2020 roku złożył wniosek o status uchodźcy we Francji. Pomimo wszczętej procedury, postanowił jednak wyruszyć na wschód – do Rosji, gdzie mieszka jego brat. Plan wyprawy miał wyrysowany na mapie, chciał nielegalnie przekroczyć granicę na Ukrainę i dalej udać się do Rosji.

Decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania cudzoziemca do Francji, w ramach tzw. procedury dublińskiej. 


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości