Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla powiadomili Straż Graniczną o zatrzymanym na terenie dworca obcokrajowcu, który nie miał dokumentów.
W trakcie kontroli legalności pobytu obcokrajowiec przedstawił strażnikom granicznym dokument potwierdzający wszczęcie procedury azylowej na terytorium Francji. Jak potwierdzili mundurowi, to niejedyny kraj, w którym mężczyzna wnioskował o status uchodźcy.
Wcześniej był też w Niemczech, Danii i Szwajcarii. Nigeryjczyk wyjaśnił, że do UE dostał się z falą migracji w 2015 roku. W listopadzie 2020 roku złożył wniosek o status uchodźcy we Francji. Pomimo wszczętej procedury, postanowił jednak wyruszyć na wschód – do Rosji, gdzie mieszka jego brat. Plan wyprawy miał wyrysowany na mapie, chciał nielegalnie przekroczyć granicę na Ukrainę i dalej udać się do Rosji.
Decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania cudzoziemca do Francji, w ramach tzw. procedury dublińskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze