18 stycznia 2022 r. zapisze się zapewne złotymi zgłoskami w historii Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku. To wówczas doszło do uroczystego przecięcia wstęgii tym samym otwarcia nowej, przestrzennej i reprezentacyjnej auli w tej niezwykle zasłużonej w naszym regionie placówce oświatowej.
Inwestycja została zrealizowana wspólnymi siłami dwóch samorządów – powiatu przemyskiego oraz miasta i gminy Dubiecko.
Gospodarzem imprezy była[paywall] dyrektor LO im. I. Krasickiego Agnieszka Tereszczak, a wśród gości znaleźli się m.in.: starosta przemyski Jan Pączek, przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Dubiecku Jerzy Brożyna.
Wstęgę przecięli starosta J. Pączek i przewodniczący RM w Dubiecku J. Brożyna, a poświecenia auli dokonał ks. dziekan prałat Ryszard Panek.
Podczas spotkania dyrektor A. Tereszczak dziękowała wszystkim za pomoc i zaangażowanie, szczególnie burmistrzowi miasta i gminy Dubiecko Jackowi Grzegorzakowi, który był bardzo oddany tej sprawie, a z przyczyn niezależnych nie mógł uczestniczyć w otwarciu, jak i władzom powiatu przemyskiego.
Finałem był piękny i wzruszający koncert kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej dubieckiego liceum.
Aula powstała w zasadzie od zera. Stworzona została dzięki nadbudowie wschodniej części budynku oraz zmianie konstrukcji dachu na budynku szkoły nad częścią licealną i łącznikiem przy ul. Przemyskiej.
Wielofunkcyjna sala ma powierzchnię 110,5 m kw. oraz dwa tzw. pomieszczenia pomocnicze. Inwestycja rozpoczęła się w styczniu 2020 r. W tymże roku wykonano pierwszy etap prac budowlanych – dach nad częścią istniejącą oraz stan surowy zamknięty auli.
Prace trwały przez cały ub.r. Łączny koszt to 1 mln 321 tys. 287 zł (dofinansowanie ze strony powiatu przemyskiego to kwota 535 tys. zł).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze