Reklama

Nowa Rada Nadzorcza PSM wybrana

Mieszkańcy kilku osiedli, członkowie Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrali na kolejną, 3-letnią kadencję nową radę nadzorczą tej instytucji. Rada liczy 11 osób.

Rada nadzorcza to bardzo ważne gremium dla funkcjonowania całej instytucji, zrzeszającej kilkanaście tysięcy mieszkańców Przemyśla. To właśnie rada zatwierdza plan finansowy i remontowy spółdzielni, podejmuje uchwały w sprawie dużych inwestycji. Przyjmuje długofalowe plany działań zarządu spółdzielni. Uchwala wszystkie regulaminy tej instytucji. Rada może odwołać prezesa spółdzielni, jak i cały zarząd lub jego członków. Może także powołać nowe władze. Do tej pory liczyła 12 członków[paywall]. Przewodniczącą była Bożena Baraniecka, jej zastępcą Jan Duda, sekretarzem – Józef Śliwiak, przewodniczącą komisji rewizyjnej Małgorzata Łucko-Tylińska, przewodniczącym komisji technicznej Wojciech  Dudzik, przewodniczącą komisji samorządowo-organizacyjnej Teresa Szafert, zaś członkami: Robert Bal, Krzysztof Barszczak, Maciej Kamiński, Marcin Kowalski, Jan Lorenowicz oraz Anna Sienkiewicz. Nowa została uszczuplona o jedną osobę.

Kto mógł kandydować?

Wybory członków Rady Nadzorczej PSM dokonywane są w głosowaniu tajnym, spośród nieograniczonej liczby kandydatów. Tymi mogą być zarówno członkowie spółdzielni, jak i  osoby nie będące członkami spółdzielni, jako pełnomocnicy osób prawnych. W skład rady nie mogą wchodzić osoby, będące pracownikami spółdzielni. Kandydatów zgłasza grupa co najmniej 50 członków PSM. Wybory trwały od 23 maja br. do 6 czerwca br. Jako pierwsi swój głos oddali członkowie PSM z osiedla Kmiecie i Wieniawskiego, potem w kolejności: osiedla Salezjańskie i Warneńczyka oraz z budynki przy ul. Św. Jana Nepomucena 11, 13, 15, 28; osiedle Rycerskie i budynek przy ul. Słowackiego 78 a; osiedle Kazanów i budynek przy ul. Ofiar Katynia 12a oraz osiedla Krasińskiego i Rogozińskiego.

Reklama

Jeden radny się ostał

W wyborach wystartowało łącznie 21 osób. Wśród nich m.in. trzej przemyscy radni: Robert Bal, Maciej Kamiński i Marcin Kowalski, a także choćby dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska czy prezes przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego Andrzej Kukurba.

Łącznie oddanych zostało 7 tys. 766 głosów, ale tylu członków PSM-u oczywiście nie wzięło udziału w głosowaniach. Jedna osoba mogła bowiem oddać swój głos na 11 osób spośród wszystkich kandydatów. Kart do głosowania wydano 1 tys. 38.

Reklama

Nowa Rada Nadzorcza PSM wygląda następująco (w kolejności liczby uzyskanych głosów): Alicja Galiszkiewicz (503), Marek Grodecki (496), Jerzy Madera (492), Maciej Kamiński (475), Wiesława Kosyło (468), Janusz Trzeciak (466), Halina Kasyan (458), Jan Duda (456), Halina Malinowska (412), Janusz Gremski (403), Andrzej Kukurba (385).

Jak widać z poprzedniej rady ostały się jedynie dwie osoby. Członkowie PSM-u nie widzieli w radzie nadzorczej ani radnego R. Bala, ani radnego M. Kowalskiego, ani dyrektor POSiR-u G. Ostrowskiej. Przewodniczący i jego zastępca (oraz inne funkcje w radzie) zostaną wybrani podczas pierwszego posiedzenia RN PSM-u.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama