Odbyła się inauguracja nowej placówki Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w jednym z budynków poszpitalnych przy ul. Słowackiego.
Organizacja funkcjonuje od 2010 roku, a jej działania obejmują wsparcie finansowe dla szpitalnych oddziałów pediatrycznych oraz opiekę aż trojga[paywall] specjalistów nad każdym podopiecznym – logopedy, pedagoga i rehabilitanta – którzy często swoją pracę wykonują w ramach wolontariatu, łącząc ją z przynoszącym dochód zajęciem zawodowym.Na otwarciu byli obecni: pracownicy placówki, diecezjalny duszpasterz chorych ks. Marcin Hunia, wicestarosta przemyski Marek Kudła, zastępca prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży, przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Paweł Zastrowski, prezes zarządu Kazar Footwear Artur Kazienko, reprezentująca C&A Fundation Anna Lisowiec, właściciel agencji reklamowo-wydawniczej „I don’t know Business Solutions” Zbigniew Czaja, lek. pediatra Wiesław Morawski, prezes Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie ks. Józef Bar, główni organizatorzy projektu oraz założyciele fundacji „jerzyk” Artur Cieliński wraz z żoną Marią.
Fundację w jej działaniach wspierają sponsorzy – przedsiębiorstwa prywatne, portale internetowe, ale też ludzie, którzy przekazują pieniądze na realizację projektu lub oddają swój 1 proc. podatku. Chętnie pomagają także sportowcy, którzy oddają różne fanty na licytacje prowadzone przez fundację.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Małymi krokami idą w Przemyślu dobre zmianyGratulujemy
Małymi krokami idą w Przemyślu dobre zmianyGratulujemy