7 lipca br. w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej 25-osobowa grupa nowych funkcjonariuszy uroczyście złożyła rotę ślubowania.
Uroczystość, w której wzięły udział m.in. rodziny oraz najbliżsi młodych strażników granicznych, odbyła się przed obeliskiem upamiętniającym patrona oddziału. Ślubowanie, będące formalnym włączeniem w szeregi Straży Granicznej, przyjął komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Andrzej Popko. Pogratulował młodym adeptom determinacji, a w konsekwencji sukcesu w wymagającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby[paywall].
– Komendant naszego oddziału nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie przed nimi stoją. Życzył młodym funkcjonariuszom powodzenia w zbliżających się szkoleniach. Zwrócił się również do ich rodzin i najbliższych, podkreślając ogromną rolę we wspieraniu mundurowych w przyszłej służbie – powiedział rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu ppor. SG Piotr Zakielarz.
Wszyscy nowo wcieleni funkcjonariusze są mieszkańcami Podkarpacia. Wśród nich jest 12 kobiet. Ponad połowa nowych pograniczników ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. W najbliższych dniach wyruszą do ośrodka SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe oraz podoficerskie. Po 6-miesięcznym przeszkoleniu powrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę w tutejszych placówkach SG.
W 2022 r. BiOSG planuje przyjąć łącznie 70 nowych funkcjonariuszy. Następna grupa zostanie wcielona do służby w październiku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze