Reklama

Nowi pogranicznicy. Każdy jest bezcenny

7 lipca br. w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej 25-osobowa grupa nowych funkcjonariuszy uroczyście złożyła rotę ślubowania.

Uroczystość, w której wzięły udział m.in. rodziny oraz najbliżsi młodych strażników granicznych, odbyła się przed obeliskiem upamiętniającym patrona oddziału. Ślubowanie, będące formalnym włączeniem w szeregi Straży Granicznej, przyjął komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Andrzej Popko. Pogratulował młodym adeptom determinacji, a w konsekwencji sukcesu w wymagającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby[paywall].

– Komendant naszego oddziału nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie przed nimi stoją. Życzył młodym funkcjonariuszom powodzenia w zbliżających się szkoleniach. Zwrócił się również do ich rodzin i najbliższych, podkreślając ogromną rolę we wspieraniu mundurowych w przyszłej służbie – powiedział rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu ppor. SG Piotr Zakielarz.

Reklama

Wszyscy nowo wcieleni funkcjonariusze są mieszkańcami Podkarpacia. Wśród nich jest 12 kobiet. Ponad połowa nowych pograniczników ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. W najbliższych dniach wyruszą do ośrodka SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe oraz podoficerskie. Po 6-miesięcznym przeszkoleniu powrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę w tutejszych placówkach SG.

W 2022 r. BiOSG planuje przyjąć łącznie 70 nowych funkcjonariuszy. Następna grupa zostanie wcielona do służby w październiku.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości