Dwa nowe konie rozpoczęły służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu. Będą patrolować wraz z pogranicznikami granicę Polski i Unii Europejskiej w Bieszczadach.
W BiOSG służy osiem koni, które razem z funkcjonariuszami patrolują granicę Polski i Unii Europejskiej w Bieszczadach. To jedyne konie w skali całej polskiej Straży Granicznej. Wśród nich są dwa o imieniu – Cel Pal i R-Emil, żółtodzioby, które dopiero co rozpoczęły służbę. Wierzchowce pod okiem funkcjonariusza – instruktora szlifują umiejętności niezbędne do pełnienia jej w trudnym bieszczadzkim terenie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 65% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze