Reklama

Nowoczesne wieże obserwacyjne na granicy [WIDEO]

17/02/2021 08:33

W pierwszych tygodniach 2021 roku Bieszczadzki Oddział SG uruchomił dwie nowe wieże obserwacyjne służące do ochrony zewnętrznej granicy UE z Ukrainą.

Sercem kilkudziesięciometrowych konstrukcji są umieszczone na szczytach kamery. Umożliwiają one obserwację rejonu granicy na odległość kilkunastu kilometrów. Stanowiska operatorów znajdują się w siedzibach placówek SG.

Sprzęt jest wykorzystywany niezależnie od pory dnia i w nocy, przez cały rok. Operatorzy współpracują z patrolami. W przypadku ujawnienia próby nielegalnego przekroczenia granicy lub przemytu towarów funkcjonariusze pełniący służbę w terenie są niezwłocznie kierowani bezpośrednio w miejsce zdarzenia.

Aktualnie na Podkarpaciu funkcjonuje sześć takich obiektów. Ich budowę sfinansowano ze środków unijnych, w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 25 proc. kosztów pokrył budżet państwa.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    droga - niezalogowany 2021-02-17 12:39:16

    jeszcze powinno się badać kierowcow ukrainskich na zawartość alkoholu bo w ostatnim okresie za dużo jest wyczynów pjanych kierowcow z ukrainy a szczegolnie kierowcow TIR-ow 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości