5 listopada br. w Gniewczynie Łańcuckiej odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 3. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Podczas apelu dotychczasowy – ppłk Marcin Wawro – przekazał je na ręce czasowo pełniącego obowiązki dowódcy mjr. Marcina Maksymca.
3. BSP im. gen. bryg. Józefa Gizy w Gniewczynie Łańcuckiej wchodzi w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. To nowa jednostka, której formowanie rozpoczęło się w 2021 r. w Przemyślu, a finalnie zakończy w 2026 r. Formacja stacjonuje na terenie byłej Fabryki Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej, gdzie obecnie powstaje kompleks koszarowy. Do podpisania aktu notarialnego, na mocy którego teren przejęło wojsko, doszło jesienią 2023 r....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze