Reklama

Nowy dowódca podhalańczyków z Gniewczyny Łańcuckiej [ZDJĘCIA]


5 listopada br. w Gniewczynie Łańcuckiej odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 3. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Podczas apelu dotychczasowy – ppłk Marcin Wawro – przekazał je na ręce czasowo pełniącego obowiązki dowódcy mjr. Marcina Maksymca.


3. BSP im. gen. bryg. Józefa Gizy w Gniewczynie Łańcuckiej wchodzi w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. To nowa jednostka, której formowanie rozpoczęło się w 2021 r. w Przemyślu, a finalnie zakończy w 2026 r. Formacja stacjonuje na terenie byłej Fabryki Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej, gdzie obecnie powstaje kompleks koszarowy. Do podpisania aktu notarialnego, na mocy którego teren przejęło wojsko, doszło jesienią 2023 r....

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 62% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/11/2025 14:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama