Reklama

Nowy kierunek w szkole w Zarzeczu. Z zyskiem dla wszystkich

29/01/2022 14:21

Od przyszłego roku w Zespole Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu na nowym kierunku będą kształcić techników ochrony środowiska. To efekt współpracy z lokalnym biznesem. Właśnie podpisano umowę o współpracy pomiędzy samorządem, szkołą a firmami.

Zarzecze jest przykładem samorządu, który korzysta na funkcjonowaniu na swoim terenie prężnie działających podmiotów gospodarczych.

GPR Guma i Plastik Recycling oraz Replas Recycling Plastics, o których tu mowa, to firmy działające w obszarze pozyskiwania surowców wtórnych, a korzyść z utworzenia[paywall] klasy o profilu technik ochrony środowiska z innowacją recykling w założeniu sygnatariuszy umowy będzie wieloaspektowa dla wszystkich stron.

Uczniowie będą bowiem mogli korzystać z nowoczesnej bazy dydaktycznej, liczyć na dofinansowanie warsztatów, konferencji, tudzież wyjazdów studyjnych, wreszcie będą mogli odbywać płatne praktyki, a najlepsi mogą liczyć na płatne staże.

Szkoła zyskuje atrakcyjny kierunek, a co za tym idzie, liczyć może na dobry nabór i przedłużenie perspektyw swojego istnienia. Wreszcie podmioty gospodarcze zaangażowane w projekt zyskają solidną bazę pracowników wykształconych w pożądanym przez nich profilu, którzy na dodatek w toku edukacji zaznajomią się z ich zakładami.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości