Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbrygadier Andrzej Babiec wręczył akt powołania brygadierowi Bogusławowi Szczurce – nowemu komendantowi przemyskich strażaków. Ceremonia odbyła się podczas spotkania opłatkowego w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu.
Brygadier B. Szczurko – będąc zastępcą komendanta – przemyskim strażakami dowodził od kilku tygodni, ale dopiero 20 grudnia ub.r. został oficjalnie powołany na to stanowisko. Wszystko przez awans (od 1 października 2019 r.) do Komendy Głównej PSP ówczesnego szefa brygadiera Adama Sosnowskiego[paywall].
Bogusław Szczurko ma 49 lat. Urodził się w Radymnie. Z pożarnictwem związany jest od 1991 r., kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ukończył studia inżynierskie i magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 1993 r., pełniąc służbę w przemyskiej komendzie, przeszedł kolejne szczeble dowódcze, zdobywając nowe doświadczenia i podejmując wyzwania stawiane przez służbę. W 2016 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Przemyślu. W 2018 r. ukończył dwukierunkowe, dwusemestralne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Społeczno-Gospodarczej w Przeworsku w zakresie zarządzania kryzysowego oraz zarządzania bezpieczeństwem. W trakcie służby został wyróżniony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.
Na spotkaniu opłatkowym pojawiło się wielu znamienitych gości. Obecni byli m.in. komendanci służb mundurowych z Przemyśla, Jarosławia, Przeworska, Żurawicy, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich. Życzenia świąteczne jako pierwsi złożyli ks. prałat Mieczysław Rusin – kapelan strażaków archidiecezji przemyskiej oraz ks. dr Marian Hoffman – kapelan strażaków powiatu przemyskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze