Najmłodsi mieszkańcy miejscowości Dębiny w gminie Narol zyskali przestrzeń, w której będą mogli dać upust swojej energii. Plac zabaw, który pojawił się w przestrzeni, gdzie wcześniej stał murowany, mocno już zniszczony budynek po byłej szkole podstawowej, to uzupełnienie postawionej tu w ubiegłym roku wiaty grillowej.
Teren po byłej szkole podstawowej w miejscowości Dębiny prezentuje się coraz lepiej. Zamysłem mieszkańców było, by służył on integracji międzypokoleniowej. W zeszłym roku postawiono tu altanę z grillem. Przy jej budowie, prowadzonej przez firmę zewnętrzną, lokalna społeczność aktywnie pomagała, choćby porządkując plac.
W zadaniu tym wspierali ją lokalni przedsiębiorcy i pracownicy referatu gospodarki komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Narol. Teraz wspomniane miejsce wzbogacił[paywall] nowy plac zabaw – czyli przestrzeń dedykowana najmłodszym. Wokół działki montowane jest też ogrodzenie.
Budowa placu zabaw, podobnie jak wcześniej wiaty grillowej, nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie z budżetu województwa w kwocie 11 tys. 794 zł, przyznane w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. Dodatkowe 18 tys. 714 zł na wspomniany cel gmina Narol musiała wyłożyć sama.
Dzięki tym funduszom mieszkańcy Dębiny zyskali miejsce zabaw, które będzie służyć maluchom. Szansę na realizację tego zamierzenia stworzyła Sołecka Strategia Rozwoju Wsi, w której mieszkańcy ujęli szereg zadań inwestycyjnych i na podstawie której mogą się co roku ubiegać o dofinansowanie.
W ubiegłym postawili na wiatę grillową, w tym właśnie na plac zabaw, który powstał w ramach zadania „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez dostawę i montaż placu zabaw”.
– Zapisy Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi są konsekwentnie realizowane. W realizację przedsięwzięcia ponownie włączyli się mieszkańcy Dębin, wykonując nieodpłatnie prace porządkowe, a także partnerzy, którzy wspólnymi siłami i przy zaangażowaniu odpowiedniego sprzętu wykonywali bezpieczną nawierzchnię pod zamontowanymi huśtawkami – mówi Andrzej Kołodziej z UMiG w Narolu.
Nie jest to pierwsza inwestycja w gminie Narol, zrealizowana ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. Zresztą miejscowi społecznicy już planują następne na przyszły rok.
Na liście zadań do zrealizowania są: boisko trawiaste do piłki nożnej, doprowadzenie prądu na potrzeby oświetlenia altany i terenu wokół oraz dokończenie ogrodzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze