Poniedziałek, 16 stycznia, był pierwszym dniem ferii w kilku województwach, m.in. na Podkarpaciu. O to, by były bezpieczne, dbają nie tylko rodzice uczniów i przedszkolaków, ale również służby.
To właśnie tego dnia, na przemyskim lodowisku funkcjonariusze policji z miejskiej komendy we współpracy ze strażą miejską i pracownikami Przemyskiego Oddziału Sportu i Rekreacji prowadzili działania profilaktyczne. Miały na celu przybliżyć najmłodszym zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Sierż. sztab. Alicja Tysowska-Prejzner i st. sierż. Emilia Bazan wraz z miejskimi strażnikami omówiły zagadnienia dotyczące niebezpieczeństw czyhających w domu, w sieci, na drogach oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu.
Mundurowi zwrócili także uwagę na to, jak ważne dla bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców są odblaski. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Przemyślu: „w ramach wspólnych działań funkcjonariusze straży miejskiej zaprezentowali, jak w prawidłowy sposób przeprowadzić pierwszą pomoc z użyciem defibrylatora. Każdy z uczestników spotkania otrzymał gadżety profilaktyczne, przekazane przy wsparciu Fundacji PZU oraz słodycze i elementy odblaskowe”.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze