Reklama

O ciężarówkach w centrum miasta i inwestycjach drogowych w Radymnie


Władze miasta Radymna postanowiły po raz kolejny spotkać się z mieszkańcami poszczególnych osiedli, by poznać problemy codziennego ich funkcjonowania oraz oczekiwania w kwestii zmian. Na pierwszy ogień poszło Osiedle nr 1 w Radymnie. Omówiono na nim m.in. kwestie dotyczące prowadzonych inwestycji drogowych, sporo emocji wzbudził też temat ciężarówek w centrum miasta.


Rozmowy z mieszkańcami mające formułę dyskusji to coś, co wiele samorządów wprowadziło w ostatnim czasie do planów swojej pracy. Taki system sprawdza się również w Radymnie. W tym roku władze miasta postanowiły kolejny raz zorganizować spotkania z mieszkańcami poszczególnych osiedli. Czy uda się na nich wypracować rozwiązania odnośnie zgłaszanych problemów – czas pokaże. Rozmawiać na pewno warto, by obie strony były na bieżąco, jeśli chodzi o ważne sprawy dotyczące miasta.

Pierwsze z czterech spotkań  adresowane było do mieszkańców osiedla nr 1, obejmującego ulice: Batorego, Bema, Cicha, Gruszki, Grunwaldzką, Kościuszki, Kilińskiego, Krasińskiego, Kołłątaja, Legionów, Lwowską (od nr 1 do rzeki Rada), 3 Maja, Mickiewicza, Miłosza, Nadbrzeżną, Narutowicza, Norwida, Okrzei, Orzeszkowej, Polną, Piekarską, Piłsudskiego, Rejtana, Rynek, Słoneczną, Spisówka, Sienkiewicza, Strażacka, Słowackiego, Sobieskiego, Szopena, Zachariasiewicza, Zarzecze, Zamkniętą, Kochanowskiego, Reja, Reymonta i Żeromskiego.

Reklama

Prowadzone rozmowy skoncentrowały się m.in. na temacie ruchu ciężarowych samochodów w obrębie centrum miasta. Wjeżdżanie ciężarówek i maszyn rolniczych w granice miasta skutkuje w opinii mieszkańców uszkodzeniami dróg i utrudnieniami w ruchu. Jak podkreślili, kierowcy zupełnie ignorują ograniczenia tonażu. Z kolei służby drogowe, mimo zgłaszanych przez samorząd próśb o wzmożenie kontroli w zakresie przekraczania dopuszczalnej masy przez pojazdy, nie reagują zgodnie z oczekiwaniami. Mieszkańcy liczą na zdecydowaną  interwencję służb w tym zakresie. Niejako podsumowaniem tej kwestii był apel o zgłaszanie każdorazowo zauważonych przypadków przekroczeń prawa na policję, co powinno stanowić podstawę do interwencji służb. Dyskusja dotyczyła ponadto stanu dróg i chodników i bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Plany i deklaracje

Rozmowy były też przestrzenią do nakreślenia planów miasta na najbliższy czas. Burmistrz M. Piziurny zdał też relację z zaawansowania miejskich inwestycji. Najwięcej...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 23% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/04/2026 18:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama