Władze miasta Radymna postanowiły po raz kolejny spotkać się z mieszkańcami poszczególnych osiedli, by poznać problemy codziennego ich funkcjonowania oraz oczekiwania w kwestii zmian. Na pierwszy ogień poszło Osiedle nr 1 w Radymnie. Omówiono na nim m.in. kwestie dotyczące prowadzonych inwestycji drogowych, sporo emocji wzbudził też temat ciężarówek w centrum miasta.
Rozmowy z mieszkańcami mające formułę dyskusji to coś, co wiele samorządów wprowadziło w ostatnim czasie do planów swojej pracy. Taki system sprawdza się również w Radymnie. W tym roku władze miasta postanowiły kolejny raz zorganizować spotkania z mieszkańcami poszczególnych osiedli. Czy uda się na nich wypracować rozwiązania odnośnie zgłaszanych problemów – czas pokaże. Rozmawiać na pewno warto, by obie strony były na bieżąco, jeśli chodzi o ważne sprawy dotyczące miasta.
Pierwsze z czterech spotkań adresowane było do mieszkańców osiedla nr 1, obejmującego ulice: Batorego, Bema, Cicha, Gruszki, Grunwaldzką, Kościuszki, Kilińskiego, Krasińskiego, Kołłątaja, Legionów, Lwowską (od nr 1 do rzeki Rada), 3 Maja, Mickiewicza, Miłosza, Nadbrzeżną, Narutowicza, Norwida, Okrzei, Orzeszkowej, Polną, Piekarską, Piłsudskiego, Rejtana, Rynek, Słoneczną, Spisówka, Sienkiewicza, Strażacka, Słowackiego, Sobieskiego, Szopena, Zachariasiewicza, Zarzecze, Zamkniętą, Kochanowskiego, Reja, Reymonta i Żeromskiego.
Prowadzone rozmowy skoncentrowały się m.in. na temacie ruchu ciężarowych samochodów w obrębie centrum miasta. Wjeżdżanie ciężarówek i maszyn rolniczych w granice miasta skutkuje w opinii mieszkańców uszkodzeniami dróg i utrudnieniami w ruchu. Jak podkreślili, kierowcy zupełnie ignorują ograniczenia tonażu. Z kolei służby drogowe, mimo zgłaszanych przez samorząd próśb o wzmożenie kontroli w zakresie przekraczania dopuszczalnej masy przez pojazdy, nie reagują zgodnie z oczekiwaniami. Mieszkańcy liczą na zdecydowaną interwencję służb w tym zakresie. Niejako podsumowaniem tej kwestii był apel o zgłaszanie każdorazowo zauważonych przypadków przekroczeń prawa na policję, co powinno stanowić podstawę do interwencji służb. Dyskusja dotyczyła ponadto stanu dróg i chodników i bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.
Rozmowy były też przestrzenią do nakreślenia planów miasta na najbliższy czas. Burmistrz M. Piziurny zdał też relację z zaawansowania miejskich inwestycji. Najwięcej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 23% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze