Franciszkanie o. Stanisław Olbrycht z Limy (Peru), o. Jan Andrzej Pasiut i o. Franciszek Solarz z Krakowa oraz o. Stanisław Ziętek z Horyńca-Zdroju świętowali 19 czerwca w Kalwarii Pacławskiej swoje złote jubileusze kapłańskiego. Wspólnota franciszkańska wraz z delegatami nadzwyczajnej kapituły dziękowała za 50 lat ich posługi, celebrując to wydarzenie.
Zwracając się do jubilatów, minister prowincjalny, o. Mariusz Kozioł, w okolicznościowym słowie powiedział, że wierzy, iż powołanie franciszkańskie, kapłaństwo, braterska wspólnota, są dla nich skarbem i że swoim życiem to udowodnili. Przełożony prowincji przypomniał także słowa z dnia święceń, wypowiadane przez biskupa do przyjmujących sakrament, a przy okazji złożył całej czwórce najszczersze życzenia.
– Bracia jubilaci, dziękując za każde Wasze dzieło, posługę, każdy wasz wysiłek, dziękując za wierność w zdrowiu czy chorobie, życzę wam, by ta tajemnica Pańskiego krzyża stawała się wam bliska, by w tej tajemnicy wytryskało źródło radości i Bożej chwały – powiedział.
Reklama
W imieniu jubilatów głos zabrał natomiast o. Franciszek Solarz, dziękując za dar powołania i każdy gest dobra, życzliwości i modlitwy.
– Dziękujemy tym, którzy z nami współpracowali bądź współpracują, z którymi my współpracujemy. Dziękujemy naszym przełożonym, naszym współbraciom. Również tym, którzy już odeszli do Pana – podsumował.
– Jubilaci od prowincjała otrzymali okolicznościowe medale, przygotowane na tegoroczną 800. rocznicę narodzin dla nieba św. Franciszka z Asyżu z wygrawerowanymi słowami pp. Benedykta XVI: „Bądźcie świadkami piękna Boga” – zrelacjonował o. Jan Maria Szewek OFMConv, rzecznik prasowy Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze